Loomaaia sünnipäeval, 25. augustil kuulutati välja loomaaia fotovõistluse ZoFo 2023 võitjad ja avati näitus parimatest piltidest. Esikoha võitis pilt mõtisklevast jaapani makaagist. 

Fotosid hindasid tunnustatud loodusfotograafid Urmas Tartes ja Remo Savisaar ning loomaaia fotoringi juhendaja Heiko Kruusi. Žürii hindas kõige kõrgemalt fotot „Mõtisklus“, mille autor on Anette Parksepp. Fotol vaatab jaapani makaak unistaval pilgul välja aknast, mille teised ahvid olid eelnevalt poriseks määrinud.

Foto: Anette Parksepp

Parksepp võitis võistluse peaauhinna Canoni hübriidkaamera EOS R50 koos 18-45 mm objektiiviga. Täiskasvanute arvestuses pälvis teise koha Pavel Hlõstov fotoga „Värvide tango“, millel uhkeldab säravate sulgedega kroon-läikfaasan.

Foto: Pavel Hlõstov

Kolmandat kohta jagasid Artur Raiendiku foto ameerika piisonist ja Erik Variku pilt jääkarust.

Foto: Artur Raiendik
Foto: Erik Varik

Kuni 19-aastaste noorte seas võitis esikoha Kirke Rannas fotoga „Paraadportree“, millel võib näha poseerimas amuuri leopardi.

Foto: Kirke Rannas

Teisele kohale tuli Miia Triin Binsol meeleoluka pildiga „Kiired“, mis on tehtud loomaaia uues Kagu-Aasia vihmametsa hoones.

Foto: Miia Triin Binsol

Kolmanda koha vääriliseks tunnistati Andrei Pustovalovi pilt heleflamingodest.

Foto: Andrei Pustovalov

Näituse koostaja Heiko Kruusi sõnul on vaatamiseks väljas 29 fotot, mis moodustasid ka žürii arvates esitatud tööde paremiku ning samas annavad hea ülevaate Tallinna loomaaia kollektsiooni mitmekülgsusest ja selles peituvatest looduslikest väärtustest. „Tipus oli tase ühtlane ja auhinna piltide valik keeruline, millest annab märku ka asjaolu, et täiskasvanute kolmandat kohta jäid lõpuni jagama kaks pilti,“ rääkis Kruusi. Iga näitusefoto on varustatud lühikese hariva tekstiga nii eesti kui ka inglise keeles, mis tutvustab pildil kujutatud looma. Fotovõistlusele sai töid esitada märtsi keskpaigast mai lõpuni.

Sel korral saadeti võistlustulle 668 pilti 185 autorilt, neist noorte töid oli 159 ja noori autoreid 43. Võistlusele kutsuti kokku osalema kõikide Tallinna koolide õpilasi. Enne võistlust oli soovijatel võimalus osaleda kolmel loodusfotograafia koolitusel, mida pidasid žürii liikmed. 

Kas ZoFo toimub ka tuleval aastal, pole veel selge. Seni on Tallinna loomaaia fotovõistlused toimunud aastatel 2014, 2016 ja 2017. 

Fotovõistlus ZoFo toimus Tallinna Haridusameti loodus- ja keskkonnahoiu teema-aasta 2022–2023 raames. Fotovõistlust ZoFo 2023 toetasid Overall Eesti, Canon, Fotoluks, kirjastused Varrak ja Pesapaik.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart