Õppeprogrammid lasteaiale

Kus loomad elavad?

Loomaaed on koduks paljudele loomadele erinevatest elukeskkondadest. Programmi käigus vaadeldakse loomi ja neile kujundatud kodu loomaaias ning võrreldakse seda loodusliku elukeskkonnaga. Lapsed õpivad seostama looma välimust ja käitumist tema elukeskkonnaga ja saavad teada, et erinevatel loomadel on erinevad vajadused. Praktilise ülesande käigus leiavad lapsed loomadele sobiva elupaiga.

Loe lähemalt

Linnuretk

Õppeprogrammi käigus viiakse läbi õpperetk loomaaia kullimäel ja seal lähistel. Vaadeldakse erinevaid kakulisi, kurgesid ja teisi linde, õpitakse tundma nende eluviise. Uuritakse, kus nad elavad, millest toituvad, millised on nende tähtsaimad kohastumused. Lapsed saavad katsuda ning vaadelda linnusulgi ning uurida erinevate liikide tiibade siruulatust. Tunni lõpus viiakse läbi teadmisi kinnistav mäng.

Loe lähemalt

Jääkaru ja Arktika elustik

Programm keskendub Arktikale ja tundraaladele ning seal elavatele peamistele loomaliikidele. Jutustatakse sealsete liikide kohastumustest ja sellest, kuidas taolised kohastumused aitavad loomadel oma elukeskkonnas hakkama saada. Saadakse vastused küsimustele, kust jääkaru süüa saab ja kelle udusuled on kõige soojemad, kas hülgel vees külm ei ole ning kes on kiirem ujuja. Vahval retkel külastatakse polaariumi ja kullimäe ekspositsioone, uued teadmised kinnistatakse lustlike õppemängudega.

Loe lähemalt

Elevantide jälgedes

Programm tutvustab lastele Aafrika loomi ja Aafrika põhilisi elupaiku. Lisaks loomade välimuse uurimisele jälgitakse ka loomade käitumist ning arutletakse, millised on nende seosed liigi elupaigaga. Lapsed õpivad millistes elupaikades loomad elavad ja kuidas nad seal hakkama saavad. Praktilise ülesande käigus saavad lapsed lahendada õpitud loomade kohta mõistatusi ja tuletada meelde nende elupaigad.

Loe lähemalt

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart