Info erivajadustega külastajale

Juurdepääs
Loomaaial on kaks sissepääsu: Põhjavärav Paldiski mnt 145 ja Läänevärav Ehitajate tee 150. Soovitame loomaaeda siseneda Lääneväravast, milleni viib lauge kaldpind. Lääneväravas asuvad ka loomaaia keskkonnahariduskeskus ja laste loomaaed.

Parkimine
Läänevärava parklas on puuetega inimestele tähistatud 4 parkimiskohta keskkonnahariduskeskuse vahetus läheduses. Läänevärava parklasse sisenemisel saadud parkimiskaardi saab valideerida kassas või kontrolöri juures. Puudega külastajale on tõendi esitamisel parkimine loomaaia külastamise ajal invaparkimiskaardiga liiklusvahendile tasuta.
Põhjavärava parklas on parkimine samuti tasuta. Liikumispuudega inimestele on põhjavärava parklast loomaaeda sisenemine ebamugavam järsu kaldtee tõttu.

Ühistransport
Loomaaia Põhjaväravasse Paldiski maanteel ja Lääneväravasse Ehitajate teel sõidavad linnaliinibussid. Põhjavärava juurde Zoo peatusesse sõidavad bussid nr 21, 21B, 42 ja 43. Bussid nr 21 ja 21B väljuvad Balti jaamast ja sõidavad Zoo peatusesse Mere puiestee ja Vabaduse väljaku kaudu. Buss nr 42 väljub Kaubamaja juurest ja buss nr 43 Balti jaamast. Ületada tuleb Paldiski maantee, fooriga ülekäigurada on bussipeatuse juures. Põhjaväravasse saab liikuda mööda kergliiklusteed. Tagasi kesklinna sõitmiseks soovitame Põhjavärava juures asuvasse bussipeatusesse liikuda samuti kergliiklusteed mööda. Teekond peatusesse on pikem, aga laugem. Lääneväravast ca 200 m kaugusele Meistri peatusesse sõidab kesklinnast Teatri väljakult ja Vabaduse väljakult buss nr 16. Loomaaeda jõudmiseks tuleb ületada Ehitajate tee. Fooridega ülekäigurajad on peatuse lähedal. Bussid nr 42 ja 43 peatuvad nii Zoo peatuses Paldiski maanteel kui ka Karikakra peatuses Ehitajate teel.

Piletid
Loomaaia külastamine on tasuta:
• kuni 16-aastasele puudega lapsele kehtiva puudetõendi ja isikut tõendava dokumendi koosesitamisel ning tema ühele saatjale;
• sügava ja raske puudega 16-aastasele või vanemale inimesele kehtiva puudetõendi või pensionitunnistuse ja isikut tõendava dokumendi koosesitamisel ja nende ühele saatjale;
• puuduva töövõimega isikutele kehtiva kaardi ja isikut tõendava dokumendi koosesitamisel.

Abivahendid territooriumil liikumiseks
Liikumispuudega inimestel on kehtiva puudetõendi esitamisel lubatud loomaaeda siseneda käsi-või elektrilise ratastooliga (sh invaroller), käimisraamiga, juhtrauaga tasakaaluliikuriga või kolmerattalise jalgrattaga.
Loomaaiast saab vajadusel laenutada ratastooli või käimisraami. Laenutamine on tasuta. Soovist palume võimalusel ette teatada zoo@tallinnzoo.ee või telefonil tööpäeviti 6943300 ja puhkepäeviti 6943338 või 6943337.
Nägemispuudega inimesed pääsevad loomaaeda koos juhtkoeraga.

Teed territooriumil
Loomaaia territooriumil on erineva kattega ja kalletega teed. Kõikidesse hoonetesse viivad kaldteed. Ratastooliga liikudes tuleb olla tähelepanelik, sest teekatted pole ühtlase kvaliteediga.

Invalift
Invaliftiga pääseb paksunahaliste maja vastas asuvasse vaatetorni. Lifti kandevõime on 400 kg.

Invatualetid
Loomaaia territooriumil on kokku kuus invatualetti. Nendest kaks asuvad Lääneväravas paikneva keskkonnahariduskeskuse 0 tasapinnal meenepoe ja laste loomaaia juures. Invatualett on ka Läänevärava lähedal paiknevas paksunahaliste majas ning Põhjavärava lähedal paiknevas punases jääkarumajas, Põhjavärava kassade kõrval valges majas ja hüljeste juurest Paldiski maantee suunas asuva puhkeplatsi juures asuvas majas.

Avatud

  • Kassa
    9-18
  • Siseekspositsioonid *
    10-19
  • Laste loomaaed
    10-19

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside