Kõige eksootilisem kompostmuld Eestis

Müüme oma toormel põhinevat kompostmulda, mis sobib hästi erinevatele aiakultuuridele. Väärtuslik kompostmuld valmib spetsiaalses Tallinna loomaaia territooriumil asuvas kompostimiskeskuses. Kompostmulla algamaterjalideks on loomade sõnnik ja allapanu (põhk, saepuru, hein), söödajäätmed (hein, puu- ja köögiviljad) ja haljastusjäätmed (muruhake, väikesed oksad) jms. Kompostmulda on võimalik kasutada haljastuses kasvualusena, väetisena ja mullaparandajana. Muld on aluselise pH-ga, seega sobib see hästi ka murust sambla tõrjumiseks.

Kompostmuld on sõelumata ja seda on soovitav kasutada segatuna mullaga.

  • Kompostmulla hind on 30 € / m3, min tellitav  kogus – 3m3
  • Tellimine ja lisainformatsioon: E-R kell 8.00-16.30 Dmitri Pšenitšnõi, tel: 512 6932

Kuidas me seda teeme?

Taimtoiduliste loomade sõnnik, taimsed söödajäätmed, peened oksad ja allapanuks kasutatud põhk viiakse kompostimiskeskuse, kus see segatakse ja ühtlaseks massiks peenestatakse. Igapäevaselt kogutakse kokku ja tuuakse kompostimiskeskusesse 30-40 kantmeetrit sõnnikut, toidujäätmeid ja aluspanumaterjali. Sellest ainuüksi 9 kantmeetrit annab paksunahaliste maja, kus elavad kolm elevanti, kaks ninasarvikut ja kääbusjõehobu!

Põhjaliku segamise järel viiakse jäätmed konteineriga majakese kõrvale platsile, kus need ladustatakse kahe-kolme meetri kõrgustes aunades, mida traktoritega vastavalt vajadusele aeg-ajalt ümber tõstetakse, et sõnnik õhu ja mikroobide toel kiiremini kompostiks muutuks. Tegemist on aeroobse aunkomposteerimisega. Kompostimisprotsess toorest sõnnikust kuni valmistoodanguni kestab aasta aega. Aastaga saab pruunikast massist toitaineterikas kompostmuld, mida kasutatakse loomaaia territooriumi haljastuses ja põllurammuna köögiviljade kasvatamiseks loomaaia loomadele.

Umbes pool loomaaia kompostimiskeskuses valmivast kompostmullast, mida loomaaed ise ei vaja, müüakse huvilistele väljaspool loomaaeda. 

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets T-P 10-18
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-18
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu viimasel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart