Kõige eksootilisem sõnnik Eestis

Müüme oma toormel põhinevat kõdunenud sõnnikut, mis sobib hästi erinevatele aiakultuuridele. Väärtuslik kõdusõnnik valmib spetsiaalses Tallinna loomaaia territooriumil asuvas kompostimiskeskuses. Algamaterjalideks on loomade sõnnik ja allapanu (põhk, saepuru, hein), söödajäätmed (hein, puu- ja köögiviljad) ja haljastusjäätmed (muruhake, väikesed oksad) jms. Kõdunenud sõnnikut on võimalik kasutada haljastuses kasvualusena, väetisena ja mullaparandajana. Muld on aluselise pH-ga, seega sobib see hästi ka murust sambla tõrjumiseks.

Kõdusõnnik on sõelumata ja seda on soovitav kasutada segatuna mullaga või mulla parandajana.

  • Kõdunenud sõnniku hind on 41 € / m3, min tellitav  kogus – 3m3.
  • Tellimine ja lisainformatsioon: E-R kell 8.00-16.30 Dmitri Pšenitšnõi, tel: 512 6932

Kuidas me seda teeme?

Taimtoiduliste loomade sõnnik, taimsed söödajäätmed, peened oksad ja allapanuks kasutatud põhk viiakse kompostimiskeskuse, kus see segatakse ja ühtlaseks massiks peenestatakse. Igapäevaselt kogutakse kokku ja tuuakse kompostimiskeskusesse 30-40 kantmeetrit sõnnikut, toidujäätmeid ja aluspanumaterjali. Sellest ainuüksi 9 kantmeetrit annab paksunahaliste maja, kus elavad kolm elevanti ja kääbusjõehobu!

Põhjaliku segamise järel viiakse jäätmed konteineriga majakese kõrvale platsile, kus need ladustatakse kahe-kolme meetri kõrgustes aunades, mida traktoritega vastavalt vajadusele aeg-ajalt ümber tõstetakse, et sõnnik õhu ja mikroobide toel kiiremini kompostiks muutuks. Tegemist on aeroobse aunkomposteerimisega. Kompostimisprotsess toorest sõnnikust kuni valmistoodanguni kestab aasta aega. Aastaga saab pruunikast massist toitaineterikas kompostmuld, mida kasutatakse loomaaia territooriumi haljastuses ja põllurammuna köögiviljade kasvatamiseks loomaaia loomadele.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart