Külastus

Kas loomaaed on avatud riigipühadel?
Jah, loomaaed on avatud absoluutselt iga päev, ka riigipühadel tavapärastel lahtiolekuagadel. Vaata lähemalt Lahtiolekuajad.
Kas loomaaias on pakihoid?
Ei. Loomaaias ei ole pakihoidu.
Kas loomaaias on kaotatud-leitud asjade hoiupunkt?
Kui oled midagi kaotanud võid meiega ühendust võtta aadressil zoo@tallinnzoo.ee. Kadunud asjad saab kätte loomaaia kassadest lahtiolekuaegadel. Kaotatud asju hoiustame kaks kuud.
Kas loomaaias saab sõita jalgratta, tõukeratta, rulluiskudega?
Meie loomade ja teiste külaliste turvalisuse tagamiseks tuleb jalgrattad, tõukerattad ja uisud õue jätta. Kergliiklusvahenditega tohivad sõita ainult loomaaia töötajad, liikumispuudega külastajad kehtiva puudetõendi esitamisel ning kuni 115 cm pikkused lapsed vanemate vastutusel ja hoole all. 
Kas loomaaeda saab külastada koos koeraga?
Paraku mitte. Erandiks on nägemispuudega inimesi saatvad juhtkoerad.
Kas loomaaias tohib pildistada ja filmida?
Fotosid ja videosid võite teha isiklike mälestuste talletamiseks ning neid ka sotsiaalmeediasse postitada. Sealjuures on meil hea meel, kui ka meid ära märgite (@tallinnzoo), eriti kui olete tabanud mõne vahva hetke, mida me saaks ka tulevikus jagada #loomaaiale. Pildistamisel ja filmimisel tuleb jääda külastusala piiridesse ning majades ei ole lubatud kasutada välku. Kommertseesmärgil pildistamine ja filmimine on tasuline teenus ja toimub eelneval kokkuleppel loomaaia müügi- ja turundusosakonnaga.
Kas loomaaia territooriumil on võimalik liikuda ratastooliga?
Jah, kogu territooriumil on võimalik liikuda ka ratastoolis külastajal. Meie siseekspositsioonide (Troopikamaja ja Elevandimaja) sissepääsud on varustatud kaldteega. Kõigis meie tualettides (k.a kohvik Illu) on olemas inva-wc. Vaata ka Invainfo.

Loomad

Kas loomi tohib toita?
Ei tohi. Loomade toitmine on meie ulukihooldajate töö, kes teavad täpselt, mida, kui tihti ja kui palju loomad sööma peavad. Ülesöömisest või valest toidust tekivad loomadel terviseprobleemid, millel võivad olla surmaga lõppevad tagajärjed.
Kas loomaaed võtab vastu mets-, kodu- ja lemmikloomi?
Ei võta. Veterinaarsetel põhjustel ja oma loomade ohutuse tagamiseks ei ole meil võimalik vastu võtta loomi loodusest ega erakätest.
Kuhu pöörduda, kui tahan loomaaeda vigastatud looma tuua?
Loomaaed vigastatud loomi vastu ei võta. Abitutest ja vigastatud loomadest teata esmajoones teatama riigiinfo telefonile 1247. Abitust loomast võite teatada ka Eestimaa Looduse Fondi, sellised andmed aitavad neil abitute loomade olukorda Eestis kaardistada ja veterinaare teavitada ning mõnel juhul ka nõu anda. Enamasti ei saa nad kuhugi kohale sõita ja looma abistada, sest neil ei ole sellist spetsialisti igapäevaselt tööl. Hädajuhtumist võib teavitada ka Eesti Loomakaitse Seltsi või Eesti metsloomaühingut nr 5632 2200.  Kui looma elu on ohus ja teised numbrid ei vasta, võib helistada 112 või päästeala infotelefonile 1524.

Metsloomale ei tohi kunagi appi tõtata emotsioonide ajel ja esmamulje põhjal, esikohale peab alati jääma looma heaolu ning abistaja enda ohutus. Paljud loomapojad veedavad mingil eluperioodil suure osa ajast üksi, vanemad käivad neid teatud ajavahemike tagant vaid söötmas ning teise kohta paigutamas. Kindlasti ei julge vanemad oma poegade juurde tulla siis, kui inimene on läheduses. Kui on selge, et loom on tõeliselt abitus olukorras, peab olema sekkumiseks plaan, mida ja kuidas edasi teha.
Kuidas loomaaia loomi toetada?
Aitäh! Hindame sinu panust väga. Siit leiad teavet kõigi meie toetamiste võimaluste kohta.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart