Sel aastal kogume kõrvitsaid vähem, aga ootame rohkem peete, porgandeid ja õunu!

Kutsume kõrvitsakampaanias osalema ja kõrvitsaid kasvatama lasteasutusi üle Eesti. Kõrvitsaid kogutakse sel aastal kampaania korras piiratud koguses ehk 10 tonni. Headelt inimestelt aga oodatakse rohkem õunu, porgandeid ja peete.

Tallinna loomaaial on tore tõdeda, et iga-aastasest kõrvitsate kasvatamisest on saanud väga tore traditsioon ning loomade sõbrad on kasvatanud ja saatnud meile tohutul hulgal kõrvitsaid.  Kuna loomaaed on muutumas, uute põnevate ekspositsioonide ehitustööde ning ümberkorralduste tõttu on loomaaias söödaladude ning ka kõrvitsate hoiustamise tingimused vähenud, viime sel aastal kogumiskampaaniat läbi veidi teisiti ning väiksemas mahus.

Koolidele ja lasteaedadele:

Et heategevuspisik saaks ikkagi laste südametes kasvada, siis kõrvitsate kasvatamise ja kogumise kampaanias kutsume osalema lasteaedu ja koole, et lastega üheskoos kanda hoolt selle eest, et seemnest saaks kõrvits ja kõrvitsast saaks hea maiuspala loomaaia asukatele.

Kampaanias saab registreerida kuni 70 lasteaeda ja õppeasutust, kelle kõrvitsad kogub kokku ning aitab tasuta loomaaeda transportida Omniva AS.

Kõikide laste- ja haridusasutuste, kes kõrvitsate kasvatamises ja kogumises osalevad, tutvustused märgitakse ära Kõrvitsakasvatajate kaardile. Kampaania reeglid ja registreerimisvormi leiab siit.

Kõikidele headele inimestele, kes soovivad tuua oma aiasaadusi loomaaeda:

Kõrvitsate asemel tooge meile õunu, peete ja porgandeid!

Enamuse loomaaia asukate toidulaual on kõrvitsast populaarsemad aiasaadused hoopis õun, porgand, peet ning heategevusliku kampaania korras kogutakse sel sügisel just neid puu- ja köögivilju loomaaia Põhjavärava kogumispunktis (Paldiski mnt 145).

Pane tähele! 2021. a sügisel kogutavad aiasaadused ja kogused:

 • Õunad –  3 tonni
 • Porgand – 2 tonni
 • Kaalikas ja peet – 1 tonn

Nõuandeid, mida tasub järgida loomaaia asukatele aedviljade kasvatamisel

Jagab loomaaia söödaköögi juhataja Katerina Reiska:

* Juur- ja puuviljad peavad olema sama hea kvaliteediga nagu inimesed ise neid sööksid. Plekilisi ja riknenud aedvilju palume mitte saata.

* Vältimaks haiguste ja seakatku ohtu peavad kõik juurviljad ja puuviljad olema kasvanud alal, mis on piiratud ja kuhu metsloomadel puudub ligipääs!

* Loomadele söögiks antavatele kõrvitsatele palume mitte peale joonistada ega kirjutada. Toredaid pilte, luuletusi loomadest ja kõrvitsatest ootame paber- või digikandjal.

Kui Sul ei ole oma põllulappi, kus aedvilju kasvatada või Sa ei tea mida loomadele söögipoolist tuua, siis tule lihtsalt külla! Parim heategu ongi loomaaia külastus!

Kampaaniale paneb piduliku punkti Kõrvitsapidu 30. oktoobril. Vaata kava ja tule kaasa!

Lisainfo: Söödaköögi juhataja: Katerina Reiska,  katerina.reiska@tallinnzoo.ee, tel +372 5126928

Kampaania koordinaator: Helina Õunapuu, helina.ounapuu@tallinnzoo.ee, tel 5156536

Avatud

 • Kassa
  9-17
 • Siseekspositsioonid *
  10-18
 • Laste loomaaed
  10-18

Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Loomaaia territooriumil saab jalutada kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist.

Kuidas tulla

Paldiski mnt. 145 – põhjavärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Zoo)
Vabaduse väljakult buss nr. 22, 41 ja 42 (peatus Zoo)
Balti jaamast bussid 43, 41 ja 21 (peatus Zoo)

Ehitajate tee 150 – läänevärav
Kesklinnast (Kaubamaja kõrvalt) buss nr. 42 (peatus Karikakra või Nurmenuku)
Balti jaamast buss nr. 43 (peatus Zoo, Karikakra või Nurmenuku)
Bussid nr. 10, 12, 16, 26, 26A, 27, 28, 45, 46, 61 (peatus Meistri)

Kaart

Kontakt

E-R kl 8-16 tel +6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150/Paldiski mnt. 145
Tallinn 13522, Estonia

Tagasiside