Rahvusvahelise looduskaitseliidu andmetel on üle 40 000 liigi väljasuremisohus

Kõik nad vajavad abi. Liigikaitse on mitmekesine tegevusvaldkond, mis hõlmab nii elupaikade kaitset, ohustatud liikidega kauplemise reguleerimist, sh võitlust salaküttimisega, kui ka teavitus- ja teadustegevust. Loomaaiad saavad liigikaitse heaks palju ära teha toetades lisaks tavapärastele tegevustele ka otse looduses tehtavat liigikaitset.

Kuidas?

Tallinna loomaaed koostöös SA Lutreolaga kogub liigikaitselisi toetusi heategevusmüügi ja sihtotstarbelisi rahaliste annetuste abil. SA Lutreola loodi 1992. aastal eemärgiga toetada elurikkuse säilimist ja ohustatud liikide kaitset. SA missiooniks sai euroopa naaritsa alalhoid Eestis, mis hõlmas endas liigi taasasustamist Hiiumaale ja tulevikus ka Saaremaale. Alates 2016. aastast hakati aktiivselt toetama ka teiste ohustatud liikide nagu amuuri leopard, amuuri tiiger, lumeleopard ning teravmokk-ninasarvik kaitset. Aastal 2017 lisandus toetatavate liikide hulka ka lendorav.

Toetused edastatakse vastava liigi kaitsega tegelevatele organisatsioonidele

 • Maailma enimohustatud kaslaste amuuri leopardi ja amuuri tiigri heaks kogunenud toetused edastatakse organisatsioonile WildCats Conservation Alliance. Toetust kasutatakse Venemaa ja Hiina piirmail elavate isendite uurimiseks ja kaitseks.
 • Teravmokk-ninasarvikute kaitsega tegeleb Save the Rhino International, kelle abil toetame Ol Jogi kaitsealal töötavaid pargivahte. Pargivahtide peamiseks ülesandeks on ninasarvikute elupaiga pidev järelevalve, et kaitsealal elavaid ninasarvikuid salaküttide eest kaitsta.
 • Lumeleopardi kaitse ja uurimisega tegeleb Snow Leopard Trust ning organisatsioonile edastatakse lumeleopardi heaks kogunenud toetused.
 • Lendorava kaitse ja uurimise toetused kantakse üle Eestimaa Looduse Fondile
 • Euroopa naaritsa heaks kogunenud toetused jäävad SA Lutreolale, kelle missiooniks on euroopa naaritsa säilimise ja kaitse toetamine. 

Ohustatud liikide kaitset saad toetada tehes ülekande arveldusarvele:

SA Lutreola

IBAN: EE692200221012181039
SWIFT: HABA EE2X
Pank: Swedbank, Liivalaia 8, 15040 Tallinn

Makse selgitusse palume kirjutada liigi nimi, keda soovitakse toetada (lumeleopard, amuuri leopard/amuuri tiiger, euroopa naarits, ninasarvik, lendorav). Selgitusse tasub märkida ka isikukood, sest SA Lutreola on kantud tulumaksusoodustusega sihtasutuste ja mittetulundusühingute nimistusse.

Paypali kasutajad saavad oma toetuse mugavalt edastada läbi support@lutreola.eu aadressi.

Täname, et aitad meil aidata!

Illustration

Toetused eurodes

2020. aasta seisuga

Amuuri leopardile ja tiigrile

11k

Teravmokk-ninasarvikule

14k

Soovid rohkem infot?

Lumeleopardile ja lendoravale

12k

Illustration

Avatud iga päev

 • Kassad ja sissepääs 9-18
 • Loomaaed 9-20
 • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
 • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
 • Laste loomaaed 10-19
 • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart