Haugaslased ja kakulised Veskimetsa veerel

Kullimäele jõuad kõige kiiremini põhjaväravast sisenedes. Siin asuvas haugaslaste ja kakuliste ekspositisoonis elab märkimisväärne hulk kotkaid ja raisakotkaid ning arvestatav valik kakuliike. Kullimäelt leiab ka Eesti metsade kõrgejalgsed, ettevaatlikud ja väga ilusa karvakasukaga kaslased ilvesed.  

Kotkaste ekspositsioonis on esindatud 12 liiki haugaslasi, kellest pooled on kantud ohustatud või ohulähedaste liikide nimekirja. Kuigi loomaaias ei ole kotkastel praegu veel ideaalseid elutingimusi, on sellele vaatamata paljud neist järglasi andnud. Veelgi enam – ohustatud liikide paljundusprogrammi raames on Tallinna loomaaias koorunud raisa- ja habekotkaid õnnestunud ka Euroopa loodusesse taasasustada. 

Kakud oma suurte silmade, hiirvaikse lennu ja huvitavate häälitsustega on linnuriigis üsna omapärased tegelased. Nende esindajate seas on nii peopessa mahtuvaid vaid 40 g kaaluvad kakkusid, aga ka 4 kg raskuseid “hiiglasi”. Kakualleel näeb nii suuremaid ja väiksemaid kodumaised kakuliike kui ka Aafrika lõunatipu asukat damaani kassikakku, keda Eestis mujal ei kohtagi. 

Kullimäe kotkaste ekspositsioon on varakevadisel ajal osaliselt suletud, et meie võimsad röövlinnud saaksid segamatult teineteisele ja haudumisele keskenduda.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart