Haugaslased ja kakulised Veskimetsa veerel

Kullimäele jõuad kõige kiiremini põhjaväravast sisenedes. Siin asuvas haugaslaste ja kakuliste ekspositisoonis elab märkimisväärne hulk kotkaid ja raisakotkaid ning arvestatav valik kakuliike. Kullimäelt leiab ka elupaigana tihedaid metsi eelistavad Eesti metsade kõrgejalgsed, ettevaatlikud ja väga ilusa karvakasukaga kaslased ilvesed.  

Kotkaste ekspositsioonis on esindatud 12 liiki haugaslasi, kellest pooled on kantud ohustatud või ohulähedaste liikide nimekirja. Kuigi loomaaias ei ole kotkastel praegu veel ideaalseid elutingimusi, on sellele vaatamata paljud neist järglasi andnud. Veelgi enam – ohustatud liikide paljundusprogrammi raames on Tallinna loomaaias sündinud raisa- ja habekotkaid õnnestunud ka Euroopa loodusesse taasasustada. 

Kakud oma suurte silmade, hiirvaikse lennu ja huvitavate häälitsustega on linnuriigis üsna omapärased tegelased. Nende esindajate seas on nii peopessa mahtuvaid vaid 40g kaaluvad kakkusid, aga ka 4kg raskuseid “hiiglasi”. Kakualleel näed nii suuremaid kui väiksemaid kodumaised kakuliike kui ka Aafrika lõunatipu asukat damaani kassikakku, keda Eestis mujal ei kohtagi. 

Kullimäe kotkaste ekspositsioon on varakevadisel ajal osaliselt suletud, et meie linnud saaksid segamatult teineteisele ja haudumisele keskenduda.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Siseekspositsioonid 10-19
  • Laste loomaaed ja meenepood 10-19
  • Laste loomaaia õueala 10-18
  • Loomaaed 9-20
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart