Haugaslased ja kakulised Veskimetsa veerel

Kullimäel asuvas haugaslaste ja kakuliste ekspositisoonis elab märkimisväärne hulk kotkaid ja raisakotkaid ning arvestatav valik kakuliike. Kullimäele on paigutatud ka Eesti metsade kõrgejalgsed, ettevaatlikud ja väga ilusa karvakasukaga kaslased – ilvesed.  

Kotkaste ekspositsioonis on esindatud 12 liiki haugaslasi, kellest pooled on kantud ohustatud või ohulähedaste liikide nimekirja. Kuigi kotkastel ei ole loomaaias praegu veel ideaalseid elutingimusi, on neist mitmed andnud järglasi. Veelgi enam – ohustatud liikide paljundusprogrammi raames on Tallinna loomaaias koorunud raisa- ja habekotkatibusid saadetud Hispaaniasse ja Saksamaale ning neid on õnnestunud Euroopa loodusesse taasasustada. 

Suurte silmade, hiirvaikse lennu ja huvitavate häälitsustega kakud on linnuriigis üsna omapärased tegelased. Nende esindajate seas on nii peopessa mahtuvaid vaid 40 g kaaluvad kakkusid kui ka 4 kg raskuseid “hiiglasi”. Kakualleel näeb nii suuremaid ja väiksemaid kodumaised kakuliike kui ka Aafrika lõunatipu asukat damaani kassikakku, keda Eestis mujal ei kohtagi. 

Kullimäe kotkaste ekspositsioon on varakevadisel ajal osaliselt suletud, et meie võimsad röövlinnud saaksid segamatult haudumisele keskenduda.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart