Rännak troopilisse Kagu-Aasiasse

Loomaaia keskele kerkiv vihmametsa ekspositsiooniala viib rännakule aastaringselt sooja ja liigirikkasse Kagu-Aasiasse. Siin hakkad kohtuma mitmete haruldaste loomaliikidega, teiste seas põnevate nimedega binturongi ja lendkoeraga ning silekarv saarma ja kalakassiga. Vabalt lendavad värvikirevad linnud toovad aga troopilise looduse veelgi lähemale.

Kandev roll Kagu-Aasia troopilise vihmametsa elurikkuse tutvustamisel on loomade ja lopsaka taimestikuga asustatud kasvuhoone alal, kuid kogemuse saamisel mängivad olulist osa ka sissepääsust vihmametsani viiv tunnel, kasvuhoonele järgnev interaktiivne galerii ning kohvikust vihmametsale avanev kaunis vaade. Lisaks eksootilise loomastiku tutvustamisele annab Vihmametsa külastamine tervikpildi sellest üliolulisest, kuid inimetegevuse tõttu hävineva ekvatoriaalse loodusvööndi haprast seisust. 

Avame 2023. aasta kevadel!

Uus ja kaasaegne ekspositsioon ei kopeeri ühtegi olemasolevat vihmametsa ekspositsiooni maailmas. Tegemist on zoodisaineritega koostöös sündinud orgininaalprojektiga, mille põhjal rajatav ehitis on ainulaadne. Hoone valmimib 2022. aastal. Loomad ja taimed vajavad kohanemiseks aega ning külastajatele avame uue ekspositsiooni 2023. aasta kevadel.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart