Uus kodu meie armastatud amuuri tiiger Pootsmanile!

Tiigrioru ekspositsioon on kaasaegne ehituslik lahendus, mille sarnast mujal Euroopas ei näe. Ala kavandamisel on eelkõige lähtutud loomade heaolu tagamisest, aga ka külastajatele elamusrohkete kogemuste loomisest. Lisaks amuuri tiigrile saad tiigriorus näha mitmeid teisi Kaug-Ida loomaliike nagu näiteks värvikirevat kärplast harsat, usinat taimtoidu varujat ümarate kõrvadega viiksjänest, sarvedeta, kuid see-eest teravate ja pikkade kihvadega muskushirve ning lühikeste teravate sarvedega oskuslikku mägironijat goralit. Kõik liigid asuvad elama oma loodusliku elupaiga sarnases keskkonnas ja võimaldavad külastajatel Kaug-Ida loodusest ettekujutust saada. 

Loodetavasti naaseb tiigriorgu meie oma väga armastatud amuuri tiiger Pootsman pärast oma pikka reisi Euroopa loomaaedades. Euroopa ohustatud liikide paljundusprogrammi raames viibib Pootsman hetkel järglaste saamise eesmärgil juba kolmanda kaasa juures, Sloveenias. 2018. aastal oli Pootsman Tšehhis ja 2020. aastal Itaalias. Mõlemal korral sündis sealsetes loomaaedades kolmikute pesakond.

Tiigrioru ehitamisega alustatakse 2022. aastal ning loodame uue ala avada 2023. aastal.

Toeta tiigrioru valmimist

Tiigriorg

Rajame amuuri tiigrile ja tema sõpradele uue kodu – tiigrioru.

Uus tiigriorg kujutab endast väga suurt ala, mis jääb praegusest tiigripuurist linnutiikide poole ning elevandimajast kängurute poole. Piirkond külgneb vahetult projekteerimisel oleva Kagu-Aasia troopilise vihmametsa majaga.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart