Uus kodu amuuri tiigrile ja teistele Kaug-Ida loomadele

Tiigriorg koosneb peamiselt amuuri tiigrile ja teistele Kaug-Ida asukatele rajatavatest välialadest ja külastajate aladest. Eelkõige on lähtutud loomade heaolu tagamisest, kuid ühtlasi ka külastajatele elamusi pakkuva keskkonna loomisest. “Tiigrioru kontseptsiooni koostamisel on osalenud paljud inimesed, sealhulgas ka professionaalne zoodisainer Ameerika Ühendriikidest. Tahame teha tiigriorust koha, mille lahendustesse on haaratud parim praegu maailmas olev teadmine. See võimaldab pakkuda loomadele nende heaolunõuetele vastavaid tingimusi, külastajatele jahmatavaid elamusi ja võimalust kaasa lüüa selle liigi kaitses looduslikes oludes.” kirjeldas tööd ja plaane loomaaia direktor Tiit Maran.

Lisaks amuuri tiigrile on tiigriorgu kavas elama tuua mitmeid teisi Kaug-Ida loomaliike nagu amuuri leopard, punahunt, Alpi ümiseja, õnnekurg, must-toonekurg, habekakk ja händkakk. Kõik liigid asuvad elama oma loodusliku elupaiga sarnases keskkonnas, mis aitab Kaug-Ida loodusest ettekujutust saada. 

Tiigriorg külgneb vahetult Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoonega, milles asuvas kohvikus saavad külastajad tiigrit läbi klaasakna uudistada. Ka Tiigriorgu ehitatakse kohvik ning kolm puhkeala koos laste mänguplatsidega.

Loodetavasti naaseb tiigriorgu meie oma väga armastatud amuuri tiiger Pootsman pärast oma pikka reisi Euroopa loomaaedades. Euroopa ohustatud liikide paljundusprogrammi raames viibib Pootsman hetkel järglaste saamise eesmärgil juba kolmanda kaasa juures, Sloveenias. 2018. aastal oli Pootsman Tšehhis ja 2020. aastal Itaalias. Mõlemal korral sündis sealsetes loomaaedades kolmikute pesakond.

Tiigrioru ehitamisega alustati 2022. aastal ning uus ala avatakse 2024. aastal.

Sweco Projekt AS-i kaasabil on võimalik teha väike rännak tulevikku ning vaadata, milline hakkab Tallinna loomaaia tiigriorg välja nägema. Suur aitäh ja kummardus Sweco Projekti meeskonnale, kes on teinud palju tööd ja aidanud meid sammuke lähemale unistuste täitumisel.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart