Sise-Aasia avar ekspositsioon on Aasia keskosast pärit stepi- ja poolkõrbete loomade päralt

Aasta läbi ja iga ilmaga võid siin näha karjalise eluviisiga Himaalaja kõrgmäestike vähenõudlikke ja stoiliselt rahulikke jakke, Mongoolia avarustest pärit looduses traagilise saatusega prževalski hobuseid, vastupidavaid türkemenistani eeslikke ehk kulaane ning alati erksa ja ettevaatliku olemisega buhhaara hirvi. Kõrbelaevad kaksküürkaamelid on nähtaval isegi lumesajus ning muidu kevad- ja suvepäikese käes lesida armastavad vööthüäänidki on pehme talveilma korral oma õueaedikutes tegutsemas.

Faasanite ekspositsioonirida muutub iseäranis vaatemänguliseks kevadel, mil faasanikuked end pulmarüüsse rüütavad ja kanakesi kiikama asuvad. Samas lähedal köidavad tähelepanu ka kõlavate häälte ja graatsiliste poosidega valgekured, keda on looduses paraku alles veel kõigest paarituhande isendi jagu.

Jalutuskäigul Sise-Aasia väikekiskjate galeriis kohtud veel väikese kaslase amuuri kassiga, kohevakarvaliste ja võluvalt pahurailmeliste manulite ning pea alati suhtlusvalmis ja uudishimulike stepirebaste korsakitega.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Siseekspositsioonid 10-19
  • Laste loomaaed ja meenepood 10-19
  • Laste loomaaia õueala 10-18
  • Loomaaed 9-20
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart