Sise-Aasia avar ekspositsioon on stepi- ja poolkõrbeloomade päralt

Aasta läbi ja iga ilmaga võib siin näha Himaalaja kõrgmäestike vähenõudlikke ja stoiliselt rahulikke karjalise eluviisiga kodustatud jakke, Mongoolia karmidest avarustest pärit traagilise saatusega prževalski hobuseid, vastupidavaid türkmenistani eeslikke ehk kulaane ning alati erksa ja ettevaatliku olemisega buhhaara hirvi. Kõrbelaevad kaksküürkaamelid on nähtaval isegi lumesajus ning kevad- ja suvepäikese käes lesida armastavad vööthüäänidki on pehme talveilma korral oma õueaedikutes tegutsemas.

Faasanite ekspositsioon muutub iseäranis vaatemänguliseks kevadel, mil faasanikuked end pulmarüüsse rüütavad ja kanakesi kiikama asuvad. Samas lähedal köidavad tähelepanu kõlavate häälte ja graatsiliste poosidega valgekured, keda on looduses paraku alles veel kõigest paarituhande isendi jagu.

Jalutuskäigul Sise-Aasia väikekiskjate galeriis võib kohtuda suhtlusvalmis ja uudishimulike stepirebaste korsakitega, kohevakarvaliste ja võluvalt pahurailmeliste väikekaslaste manulitega ning Kaug-Ida aladelt pärit amuuri kassiga.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart