Polaariumis kohtud Arktika võimsate valitsejate – jääkarudega

Loomaaia põhjavärava vahetus läheduses asuv polaarium on koduks meie kahele jääkarule – emakaru Friidale ja isakaru Rasputinile. Avar jääkarumaailm lubab loomade tegemisi jälgida mitme nurga alt. Nii saab basseini alumisel korrusel läbi klaasseina kaasa elada Friida ja Raspi sukeldumisele ning veealusele müramisele otse nende kõrval. Vaateplatvormil ja jääkarumajast näeb neid aga teiste tegevuste juures, olgu siis söömas, mängimas või lihtsalt lesimas. Kui jääkarusid nende väliaedikutes näha ei ole, siis on nad valinud siseaedikutes puhkamise.

Põneva ja põhjaliku ülevaate jääkarude elust looduses ja Tallinna loomaaias annavad polaariumi infotahvlid. Omaenda pikkust saab võrrelda tagajalgadel püsti seisvate jääkaru, pruunkaru, baribali ja hiidpandaga ning proovida jääkaru koopasse pugeda.

Kas teadsid?

Uhke jääkarumaailma projekt sai alguse 2012. aastal Veronika Padari ja Olivia Elise Luggenbergi kodanikuinitsiatiivist. Polaarium valmis 2017. aastal ning pälvis konkursil „Aasta betoonehitis 2017“ eriauhinna maastiku väljapaistva arhitektuurse lahenduse eest. Täname kõiki, kes on jääkarumaailma valmimisse panustanud nii rahaliselt kui ka nõu ja jõuga!

Jääkarujutud

Kuula jääkaru Rasputini vaderi Admirals ettevõtmisel valminud jääkarujutte Aleksei Turovski esituses:

Jääkarude sõbrad

Jääkarude magustoit

Jääkarude mäng

Jääkarude uni

Jääkarude liikumine

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart