Troopiline elurikkus

Kahe troopikamaja asukad ja olustik annavad ülevaate troopiliste alade elurikkusest. Mageveekaladest kuni korallrifi asukateni. Rohtlas ja poolkõrbealadel elavatest pruun-harjasvöölastest kuni troopilise metsa puuladvus turnivate küünisahvideni. Jälgida saab looduses kriitilises seisus olevate pungiliku väljanägemisega pintšetamariinide peregrupi tegemisi, kaasa elada kuningtamariinide paari sõbrunemisele ja imetleda värvikirevaid papagoisid, hiidmadu anakondat, kogukat harilikku leeguani, veepinnal joosta suutvat kiiverbasiliski ning hulgaliselt teisi roomajaid, omapäraseid kahepaikseid, huvitavaid kalu ja põnevaid lülijalgseid.

Ööekspositsioonis silma teritades näeb äärmiselt nõtkeid ja painduvaid haardsabaga kinkažusid, keda kutsutakse ka meekarudeks, ning pisikesi senegali galaagosid, kelle hüüded meenutavad lapse nuttu. 

Astu troopilisse vihmametsa!

Aasta läbi soojas ja niiskes suures troopikamajas, kus on imiteeritud troopilise vihmametsa miljööd (õhuniiskus 80–90%, temperatuur 24–28°C), näeb maailma suurimat ja väikseimat krokodillilist: harikrokodilli ja tömpkoon-krokodilli. Terav silm tabab basseinides ujumas maailma ühe kõige haruldasema ja looduses kriitilisse seisu jäänud hiina alligaatori ning toiduks tarvitamise tõttu ohtu sattunud hiina pehmekilp-kilpkonna.

Sealsamas saab uudistada inimese lähimate sugulaste – looduses väljasuremisohtu jõudnud šimpansite ja maailma väikseimate ahvide – kääbusmarmosettide tegemisi. Silmailu pakub suur värvikirevate korallide ja kaladega mereakvaarium.

Suvel tegutsevad väliekspositsioonis heleflamingod ja sudaani maasarvik, Madagaskaril elavad kirileemurid ehk vaarid, maailma suurim ulukveis gaur ning tüügas- ja jõesead.

Alates 2023. aasta 20. maist on külastajatele avatud ka Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoone.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart