Troopiline elurikkus

Kahe troopikamaja asukad ja olustik annavad ülevaate troopiliste alade elurikkusest. Mageveekaladest korallrifi asukateni. Rohtlas ja poolkõrbealadel elavatest pruun-harjasvöölastest troopikametsa puuladvus turnivate küünisahvideni. Jälgida saab looduses kriitilises seisus olevate pungiliku väljanägemisega pintšetamariinide peregrupi tegemisi, elada kaasa kuningtamariinide paari sõbrunemisele ja imetleda värvikirevaid papagoisid, hiidmadu anakondat, kogukat harilikku leeguani, veepinnal joosta suutvat kiiverbasiliski ning hulgaliselt teisi roomajaid, omapäraseid kahepaikseid, huvitavaid kalu ja põnevaid lülijalgseid.

Ööekspositsioonis silma teritades näeb äärmiselt nõtkeid ja painduvaid haardsabaga kinkažusid, keda kutsutakse ka meekarudeks, ning pisikesi senegali galaagosid, kelle hüüded meenutavad lapse nuttu. 

Astu troopilisse vihmametsa!

Aasta läbi soojas ja niiskes suures troopikamajas, kus on imiteeritud tõelise troopilise vihmametsa miljööd (õhuniiskus 80–90%, temperatuur 24–28°C), näeb maailma suurimat ja väikseimat krokodillilist: harikrokodilli ja tömpkoon-krokodilli. Terav silm tabab basseinides ujumas maailma ühe kõige haruldasema ja looduses kriitilisse seisu jäänud hiina alligaatori ning toiduks tarvitamise tõttu ohtu sattunud hiina pehmekilp-kilpkonna.

Sealsamas saab uudistada inimese lähimate sugulaste, looduses väljasuremisohtu jõudnud šimpansite ja maailma väikseimate ahvide kääbusmarmosettide tegemisi. Tõelist silmailu pakub suur värvikirevate korallide ja kaladega mereakvaarium.

Suvel näeb väliekspositsioonis heleflamingosid ja sudaani maasarvikuid, Madagaskaril elavaid kirileemureid ehk vaarisid, maailma suurimat ulukveist gauri ning tüügas- ja jõesigu.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart