Põnev retk Aafrika südamesse!

1989. aastal loomaaia viiekümnendaks juubeliks valmis ehitatud paksunahaliste maja koos oma väliaedikutega on koduks tänapäeva suurimatele maismaaimetajatele, võimsate võhkadega väljasuremisohus aafrika savannielevantidele. Maja teisteks asukateks on looduses kriitilises seisus olevad ida-aafrika teravmokk-ninasarvikud ja erakliku ning peidulise eluviisiga samuti väljasuremisohus kääbusjõehobu.

Kiskjatest saab õueaedikus uudistada kauneid kõrgejalgseid kaslasi karakale ning alati erksat ja tegutsemisvalmis surikaadiperet. Hiirlasi esindavad türgi ogahiired, berberi vööthiired ning kodu- ja laborirotid.

Paksunahaliste majas näeb ka hulgaliselt põnevaid roomajaid: maailma üht pikimat madu tumedat tiigerpüütonit, Egiptuse valitsejanna Kleopatra randmeehtena kuulsust kogunud kuningpüütonit, kaunimustrilist kuningboad ja vees saaki varitsevat kollast anakondat. Lisaks väiksemaid boalasi, erivärvilisi nastiklasi, jalgadeta sisalikku stepivaskussi, sinikeel-skinki, jeemeni kameeleoni, rüülikut, vöösaba, gekosid, leopardkilpkonni ja keskaasia kilpkonni.

Illustration

Avatud

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Siseekspositsioonid 10-18
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-17
  • Loomaaed 9-19
Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud. Laste loomaaed on kuu esimesel esmaspäeval suletud.

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart