Õppeprogrammid gümnaasiumile
Liigikaitse
Loomaaias on ainulaadne võimalus Eestist lahkumata näha maailmas ohustatud loomaliike. Õppekäigul tutvustatakse loomaaias elavaid haruldasi loomi, nende omapärast maailma ja rolli ökosüsteemis. Erinevate ohustatud liikide näitel räägitakse ohtu sattumise põhjustest, kaitsekategooriatest, liigikaitsest ning loomaaia rollist kaitsetegevusel. Õpilased saavad teada, mis on bioloogiline mitmekesisus ja miks on vaja seda hoida. Kujuneb arusaam, kuidas looduses on kõik omavahel tihedalt seotud ja ühe teo mõju võib olla kaugeleulatuv. Tunni lõpus mängitakse ainulaadset temaatilist lauamängu „Pantri jälgedes“, mis võtab kokku õppekäigul läbitud teema.
Kliimamuutuste mõju maailma elustikule
Õppeprogrammil räägitakse kliimamuutuste olemusest, mõjust ning elust muutuste keskel. Õpilastele tutvustatakse erinevaid näidisliike ning neid ohustavaid tegureid. Juhitakse tähelepanu võimalikele abinõudele ning arutletakse säästva eluviisi praktiseerimise üle – mida igaüks meist saab igapäevaelus ära teha. Praktilise rühmaülesande käigus saavad õpilased välja pakkuda lahendusi, mis nende arvates muudaksid meie ühiskonna jätkusuutlikumaks.
Wallace’i jälgedes
Õppeprogramm viib õpilased kuulsate loodusuurijate, Alfred Russell Wallace’i ja Charles Darwini radadele – juttu tuleb evolutsiooniteooriast, liigitekkest ja biogeograafiast. Õpilased uurivad rühmaülesande käigus Kagu-Aasia liikide näitel loomade kohastumusi, käitumist ja omavahelisi suhteid. Samuti on oluliseks aruteluteemaks bioloogiline mitmekesisus ja selle kaitse.