Viimaks on kevad puhkemas: kesknädalal alanud soe vihm tõi kõikjale värskust ja rohelust. Õieehtes särab kuldkollane forsüütia. Jaapani kirsside roosas õievahus on nektarikorjel mesilased ja pontsakad kimalased.
Valmikuna talvitunud räsitud tiibadega päevapaabusilmad maiustavad bergeeniaõisikuil. Kolmapäeva õhtupoolikust alates laksutab ja täristab põõsastikus rändelt saabunud ööbik.
Emadepäeval alanud looduskaitsekuu, mille teema tänavu on „Püsiv ja muutuv Eesti looduses“, avati loomaaias pidulikult teisipäeval. Samal õhtul toimus esimene loomaaia linnuretk harrastusornitoloogi Heiko Kruusi juhendamisel.Maikuu teisel laupäeval peetakse maailma rändlindude päeva, sestap tasub loomaaias jalutades tähele panna kevadiselt õhevil lindude askeldusi.
Linnutiikide kaldal jämeda kasetüve külge kinnitatud kosklapesakastis toimetab sinikael-pardi emalind, kase ladvas suurel raopesal aga valvab hallvares hauduvat paarilist. Taamal upitab tulipardipaar tagumikud taeva poole, et veepõhjast toitu kätte saada.
Hoogsalt üle linnutiigi ujunud käharpelikan ronib krapsakalt kaldale ja asub uljalt tiibu tuulutama.
Mägikurg laotab samuti tiibu ja tantsib naaberaediku valgekurele.
Nüüd juba 38-aastane ronk Jaška on endiselt vapralt rivis, laseb päikesel sulgedel sillerdada, hoiab ümbrusel teraval pilgul silma peal ja hõiskab tuttavaile oma nime.
Alpinaariumis sündinud tallekesed ei kaota aega ja treenivad hoolega kepsutamist. Seda on põnev jälgida ka alpinaariumi tippkiskjal lumeleopardil.
Elevandid maiustavad kuuseokstega ja koorivad jämedaid kuusetüvesid. Ka muskusveistele maitsevad kuuseoksad väga.
Õueaedikusse pääsesid mokod – Lõuna-Ameerika päritolu kaljudel elavad merisigade sugulased.
Ka häälekad Madagaskari asukad kirileemurid ehk vaarid tegid läinud nädala soojal laupäeval esimese õuejalutuskäigu.
Liigikaitseuuringute keskuses on sündinud esimene naaritsapesakond.
Esmaspäeval avati looduskooli esisel muruplatsil viipekeelt õpetavad tahvlid. Tallinna Ülikooli tudengite poolt ELU (Erialasid Lõimiv Uuendus) projekti raames koostatud tahvlid võimaldavad igal loomaaiakülalisel teha tutvust viipekeelega ja aitavad ühendada kuuljate ja kurtide kogukondi.
Hilisõhtused ekskursioonid tulevad taas: mai viimasest nädalast kuni juuli keskpaigani avab loomaaed hilistel õhtutundidel oma väravad huvilistele, kes saavad asjatundlike giidide juhendamisel loomaaiaasukate seltsis kolm tundi veeta. Piletid saadaval ainult Piletilevis.