Randevuule amuuri tiiger Danutaga

Igal aastal 29. juulil tähistatakse üle maailma tiigripäeva, meie aga kutsume kõiki huvilisi juba sel laupäeval, 27. juulil loomaaia vastvalminud tiigriorgu randevuule amuuri tiigri ja teiste sealsete toredate asukatega. Sündmusel kuuleb asjakohaseid jutte, saab mängida vahvat tiigrimängu, jälgida loomade toitmist ja teha muudki põnevat. Sündmus tiigriorus algab kell 16 ja kestab kuni 22ni.

Tiigrioru keskses suures aedikus kohtab 12-aastast tiigriemandat Danutat, kes on oma põneva elupaiga hästi omaks võtnud. Vahel peidab ta end taimestikku nii osavalt, et ka kogenud silm peab tema leidmiseks vaeva nägema.

Peatselt kaheaastaseks saaval temperamentsel tiigritüdrukul Ohanal läheb veel aega tiigrioru erinevate aedikutega harjumisel. Viimasena saabunud kolmeaastane tiigripoiss Aleksander on kuu aega karantiinis: ta kohaneb uute olude ja inimestega.

Vahvaid kaslasi näeb loomaaias mujalgi. Amuuri leopard Darla, 12 kutsikat üles kasvatanud 20-aastane tubli leopardimemm, lesib enamasti kõrgel riiulil oma turvalises aedikus vanas karumajas, silm siiski ümbrust jälgimas. Vanas lõvimajas aga piidleb uudishimulik servalitüdruk Keisi hoolega vastasaedikus toimetavat valjuhäälset heleflamingode parve.

Alpinaariumis elav noor mänguhimuline ja kaunis lumeleopard Makalu, hellitusnimega Lulu, luurab, hüppab, uurib ja suhtleb vaatajaga meelsasti. Vahel on vaja vaid veidi kannatust ja juba ta tormabki pika saba vongeldes peidust välja.

Vihmametsamaja suurde basseini lasti emane hiina pehmekilp-kilpkonn. Varem seal elanud isane tervitas paarilise saabumist hasartselt. Troopikamaja papagoide õueaedikus naudivad õuemõnusid kaks toredat noort süsikilpkonna.

Kuukabarra, keda hüütakse ka naeru-safiirlinnuks, laseb kuuldavale oma kõkutav-kõristavat laulunaeru ja teeb aedikus kiireid sööstlende. Must-toonekurg aga leidis paraja heleda kivi, veeretas selle pesaalusele ja mõtiskles pikalt, kas asuda hauduma või mitte. Toonekurglastel võib sellist asendustegevust ette tulla.

Suuresarvelised siberi kaljukitse sikud otsivad oma palgihunnikus parajat kohta sarvesügamiseks. Õhtupoolikul kogunevad õue asjatama valgesaba-okassead. Elevant Carl naudib õhtueineid õueaedikus. Rosellapapagoi Oskar aga ragistab naaberpuuri elupuuoksa kallal, kuigi ka tema enda elupaigas kasvavad tihedad elupuud.

Laste loomaaeda kolis uus pesakond suhkru-liugurpossumeid: kuus emast ja kolm isast. Loomad elavad lähestikku, kuid eraldatult, sest muidu ei tuleks sigimisele lõppu.

Veelinnutiikide kihnu maalambapoiste aediku tiigil toimetab pisike aga asjalik sarvikpütipoeg. Teda on nähtud iseseisvalt ka väiksemaid kalu püüdmas.

Katuseääre alla pesa teinud suitsupääsukeste paar on hoolega ametis poegade toitmisega. Pesas kasvab ka üks ülejäänud poegadest hulga väiksem tibu. Ta näib olevat tragi ja suudab loodetavasti üles kasvada.

Teisipäeval oli loomaaia kauaaegseimal töötajal Anne Saluneemel sünnipäev: 75 eluaastat ja 60 loomaaiatöö aastat turjal, väntab meie Anne loomaaias ikka edasi, hoiab loomadel silma peal ja jagab inimestele lahkelt seletusi.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart