Aasta algas tegusalt

Kohe esmaspäeva, 2. jaanuari keskpäeval avati Sise-Aasia väikekiskjate kompleksis elavate manulite aedikuid eraldavad luugid ning peale mõningast kerget segadust – kas saab süüa või mis toimub – vupsas isasloom Marss vaheaedikusse ja sealt edasi emasloom Altani alale. Marsil oli võõras aedikus päris põnev, nii et ta ei pannud kõrgel riiulil kõhutavat Altanit algul tähele. Kui aga märkas, siis muutusid tema liigutused aeglaseks, veidi ettevaatlikuks ja ennast näitavalt tähtsaks. Mõnda aega tuleb paaril nüüd järelevalve all kohtuda ja kui nad teineteisega kenasti läbi saavad, siis jäävad pikemalt kokku.

Samal päeval vahetati aedikutes jääkarud: suures aedikus toimetab nüüd Rasputin, väiksemas marsib Friida. Teisipäeva hommikuks maha sadanud lumi tõi õnne taas jääkarude õuele ja Friida püherdas ning rullis lumes ennastunustavalt. Raspi aga leidis üles oma lemmiklesimispaiga ning haaras kaissu kõige kallimad mänguasjad: kuuse ja lömmi vajutatud kanistri.

Kolmapäevahommikune kerge lumetuisk kehutas ameerika piisonid jooksma. Pea pooletonnised piisonilehmad viskasid sabad selga ja tuiskasid mööda aedikut nagu vasikad karjalaskepäeval, keeled õnnelikult vestil. Ei seganud neid libiseminegi.

Kaksvarvas-laisik Tupsik otsustas kesknädalal üle vaadata valgetups-marmosettide toidukausi. Ta ronis sihikindlalt aedikupõrandale, maiustas veidi marmosettide allesjäänud toiduga ja naasis oma lemmikoksale. Ega marmosetidki võlgu jää – nad näksivad tihti laisiku toidukausist haaratud pikki porgandi- ja kurgiviile.

Himaalaja asukad takiinid on osavad kõrgustes turnijad. Samuti meeldib neile väga lund limpsida. Ja loomulikult on kõige maitsvam lumi just seal, kus liigikaaslane on lumelimpsimisega ametis.

Loomaaia looduskooli eluslooduse klassis sündisid aasta eelviimase päeva hommikul pojad meriseaemmel nimega My. Pisikesed meripõrsakesed on tragid, nad sünnivad karvadega kaetult ja avatud silmadega ning proovivad kohe ema eeskujul toitu näksida, emapiimale lisaks. Kuuest pojast üks vajab siiski lisatoitmist.

Jõesigade latrist üles võetud valvekaamera pilt näitab kui mõnusalt Aafrika notsud öösiti soojas sõraliste majas külg külje kõrval magavad.

Kullimäel on aga kätte jõudnud habekotkaste pulmaaeg. Isaslind püüab paarilise tähelepanu võita, toimetab pesas, lendab aedikus ja hoiab häälekatest naabrites hiid-merikotkastel igaks juhuks silma peal.

10. jaanuaril peetakse üle maailma kotkaste kaitse päeva, sestap tasub juba sel nädalavahetusel seada sammud loomaaia kullimäele, et imetleda sealseid võimsaid ja häälekaid röövlinde.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart