Amuuri tiiger Danuta jalutab tiigrioru suures aedikus

Kesknädalal lõppes amuuri tiiger Danuta karantiin ning loom lubati tutvuma tiigrioru suure aedikuga. Juba mõned päevad käigutoru sissepääsu juures oodanud tiigriemand tuli küll uudishimulikult torusse, käis seal mõnda aega edasi ja tagasi, kuid suurde ja päikeselisse, tiheda rohustuga aedikusse ettevaatlik loom ei sisenenud. Heitis hoopis kõrges torus varjulisse vaatluskohta pikutama, sealt oli hea ülevaade ümbrusele.

Pikutamisele vaatamata õnnestus Danutal peagi napsata esimene saak, toru suudmesse lennanud suur hõbekajakas.

Neljapäeva pilves ja tibutaval hommikupoolikul tiigriemand aga enam ei kõhelnud ning astus uude suurde aedikusse kohe, kui selleks võimalus anti. Ta nuuskis rahulikult ja põhjalikult aediku läbi ning sättis ennast künka otsa vaadet seirama.

Amuuri leopard Muusi käib tiigrioru uues leopardiaedikus juba alates läinud nädalast. Inimeste juuresolekul käigutorusse astumast keeldunud loom läks uusi valdusi avastama ööl vastu möödunud laupäeva. Nüüd on kõrgel torus lesimine üks Muusi lemmiktegevusi, eriti siis, kui all midagi põnevat toimub.

Varsti pääsevad suurde ekspositsiooniaedikusse tiigriorus ka punahundid, keda praegu näeb väiksemas eraldusaedikus.

Alpi ümisejad, kelle elupaik asub tiigrioru veeres vihmametsamaja restorani lähedal, kaevavad urge kiviklibusesse maapinda nii, et liiva lendab.

Õnnekured, kes nüüd elavad tiigriorus, loovutasid oma Illu kohviku vastas asuva endise aediku idakurgedele.

Guanaakod armastavad päikeselise ilmaga murul pikutada. Sudaani maasarvikud aga kõmistavad kumedalt ja asjatavad oma aedikus valguse ja varju piiril.

Suurt kurbust toonud amuuri tiiger Pootsmani kaotust, kes vaatamata loomaarstide pingutustele esmaspäeval peale pahaloomulise kasvaja õnnestunud eemaldamist siiski siit ilmast lahkus, leevendab meie jaoks veidi see, et tubli isasloom oli saanud võimaluse järglasi anda ning tema, kui loodusest pärit vanematega looma väärt geenid elavad edasi. Kuue tiigrikutsika isaks saanud Pootsmani kolmel pojal sündisid ja kasvasid 2023. aastal üles kokku seitse kutsikat.

Esmaspäeval sai aafrika elevant Fien austava ülesande ennustada arbuuse valides jalgpalli EMi finaali pääsejad. Hispaania ja Prantsusmaa mängus ennustas ta võitjaks Hispaania, ja nii tõepoolest juhtuski. Inglismaa ja Hollandi mängus pakkus Fien võitjaks Hollandit, kuid võit läks siiski Inglismaale. Seesugune see ennustamise töö kord on.

Kolmapäeviti ja neljapäeviti tasub tulla kuulama loomaaednike suviseid jutte pesukarudest ja jõesigadest ning jääkarudest ja raipekotkastest. Pühapäeval kell 13 aga kutsume kõiki šimpansite päeva tähistama!

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart