Aprilli ilmauperpallid ei takista kevadtöid

Sel nädalal koliti talvekorterist õueaedikusse sini-paabulinnud ja roosapelikanid. Vaukukkedel on kaunid pikad dekoratiivsuled juba üll, kuid tuuline ilm ei lase veel kanakese ees kekutama hakata. Pelikanid, kelle pulmaaeg on aastavahetuse paiku, hoiavad kaaslase ligi ka parves ööbides, tervitavad teineteist hommikul õrnalt ja tatsavad päevaks parvest eemale.

Tore on vaadata omal vabal tahtel loomaaia loomkonda rikastavaid vabalt elavaid veelinde, kes kevadeti linnutiikidel ja aasadel toimetavad. Paari heitnud tulisilmsed tuttvardid ja graatsilised jääkosklad sõuavad tiigiveel. Murukamarast nokapoolist otsivad suur-laukhaned lasevad end päris lähedalt uudistada – nad on kiiresti selgeks saanud, et piirde taga kõndivaid ja kilkavaid loomaaiakülalisi kartma ei pea.

Elevandiemandad saavad nüüd aedikus rehviusse loopida. Lisaks veeti neile õue paras hunnik kase- ja kuusetüvesid, mida koorida.

Noored ja uudishimulikud vööthüäänid silkavad oma aedikus ja turnivad kivikangrul. Nende kõrval elavad Prževalski hobused aga nakitsevad aedikusse toodud jämedatelt okstelt maitsvat koort süüa.

Tüügassigade ja jõesigade aedikutesse veeti juurde savi ja liiva.

Sügisel mitu korda kääpakotkaste puuri lennanud ja sealt lahkumast keeldunud mänsak kosus kotkaste toitu napsates ja elas talve kenasti üle. Nüüd aga püüdsid töötajad ta kinni, panid rõnga jala ümber ja lasid lendu. Esialgu ta siiski kaugele minna ei tahtnud ja istus oksale kotkapuuri taga.

Paksunahaliste majas tõsteti madusid ringi: Kesk- ja Lõuna-Ameerika päritolu värvikauneimaks peetav varieeruva mustriga kuningboa koliti vihmametsa viidud tiigerpüütoni terraariumi. Kolimise käigus kaaluti närb sööja kahemeetrine kuningboa uuesti üle ning nüüd oli ta kenasti juurde võtnud: veebruari alguse 4,5 kilogrammi asemel kaalus ta 5,3 kilogrammi. Kuningboa terraariumi sai endale amuuri roninastik. Ümberkorraldused terraariumites jätkuvad ja ekspositsiooni jõuab peagi veel loomi.

Uudistajate silme all pügas Kihnu Maalambakasvatajate Seltsi esinaine Anneli Ärmpalu-Idvand teisipäeval villa kahel kihnu maalambal. Toiming tehti kääridega. Villatuks said oinas Salava ja utt Sääri. Kihnu maalammas on Eesti ohustatud põlistõug, kes tõuna taastati 2016. aastal. Loomaaias näeb neid laste loomaaia ja linnutiikide karjamaadel.

Esimeste soojade ilmadega oli laste loomaaia kitseaedik külastajatele avatud, kuid iga päev hakkab aedikusse pääsema siiski alates 1. maist.

Pisike binturongipoju kasvab vihmametsamaja pesakambris ja muutub päev-päevalt üha mängulisemaks. Loomaaiakülalised teda näha veel ei saa.

Head vabatahtlikud abilised taastuvate materjalide ettevõttest Stora Enso aitasid korrastada Illu kohviku laste mänguplatsi ja vana karumaja loomaaianduse ajaloo näituse ala.

Laste loomaaias käib abiks vabatahtlik, kes plaanib loomaarstiabilise ametit õppima asuda. Liigikaitseuuringute labori DNA analüüside spetsialisti väisas töövari Saue Gümnaasiumist.

Laupäeval, 13. aprillil on talvehooaja viimane laste laupäev: kõik kuni 19-aastased noored pääsevad kevadiselt õhevil loomaaeda täiesti tasuta.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart