Aprilli viimane nädal – koolivaheajanädal – oli loomaaias rahva-, tegude- ja sündmusterohke.

Kevadilm on nagu ikka uperpallidega, kuid loomaaia metsaalune on ülastest valge ja peenrad täis kollaseid nartsisse. Õitsevad karukellad, lumeroosid, püvililled. Forsüütia puistab õiekulda, kirileemurite aedikust aga sirutub taevasse suur valgeõieline magnoolia. Kased on hiirekõrvul, väike-lehelind silksub ja sinitihane trillerdab oksal.

Soe teisipäev lõi nagu võluväel rohetama aedikute künkad ja aasad. Rõõm värskest rohelusest pani Prževalski hobuse kepsutama. Õueaedikusse pääsesid toimetama luitekassid ja mokod.

Vööthüään, kes on oma magamisplatsi nihutanud kenasti vaateklaasi ette, põõnab aga segamatult õiglase und ega tea, et neljapäeval, 27. aprillil tähistati üle ilma hüäänide päeva, et tutvustada neid äärmiselt omapäraseid ja põnevaid loomi ning nende olulisust maailma ökosüsteemides.

Kesknädalal sündis esimene talleke nuubia kaljukitsedel.

Kärnkonnad ja muud kahepaiksed on ametis kudeveekogudesse marssimisega ja vajavad oma teel sageli konnatalguliste abi. Konnadest ja teistestki põnevatest kahepaiksetest kõneldakse sel laupäeval loomaaias toimuval konnade kaitse päeval.

Troopikamajas saab jälgida eksootiliste konnade toitmist ja võib proovida üles leida Kesk-Ameerika päritolu tillukesi kuld-puukonnakesi, kes sulanduvad hästi keskkonda. Lõuna-Ameerika asukas Cranwelli sarvikkärnkonn ootab saaki pinnasesse kaevunult. Aasiast Borneolt pärit luupäised lendkonnad aga suruvad end tihedalt lehekaenlasse või vastu märga terraariumiklaasi.

Kui jääda loomaaeda sulgemiseni, võib peale sattuda musta-valgekirjule okkahunnikule – puhkavatele valgesaba-okassigadele. Ühel hetkel tähelepanu tajudes paiskab hunnik pauhti oma okaslehvikud laiali ja suured närilised hakkavad kiiresti ringi vudima.

Esmaspäeval saadeti kolm tiinet euroopa naaritsat liigikaitsekeskusest Saaremaale, kus nad poegivad suurtes poollooduslikes aedikutes, et hiljem koos pesakonnaga loodusesse hajuda.

Keskuse unilased lagritsad on nüüd kõik õueaedikutesse kolitud, neist kolm paari said võimaluse sigida.

Kagu-Aasia vihmametsa ekspositsioon on täienenud: taimestikus toimetavad kaunilt läikivate sulgedega lakktuvid, väljasurnud dodo ühed lähemad sugulased, ja vidistavad pisikesed riisiamadiinid. Noorukesel hõbefaasani kukel ei ole uute suleliste vastu midagi ja ta jälgib huviga nende tegemisi. Cumingi varaan aga võtab oma terraariumis jätkuvalt vahvaid poose, et taustaga ühte sulada, ja võib neis pikalt püsida.

Loomaaia veterinaaridel käisid abiks Eesti Maaülikooli spetsialistid. Esmaspäeval vaadati üle laste loomaaia pisikesed lemmikud. Teisipäeval olid patsientideks kulaanid Harri ja Doris.

Tublisti sirgunud habekotkatibult võeti verd soo määramiseks. Üksteise järel lahkusid Tallinna loomaaia viimased ninakarud, 2011. aasta 1. juulil Harkivis sündinud Ford ja Mers.

Koolivaheaja linnalaagris tutvusid lapsed salapäraste maa-alustega, nii mullaelustiku kui ka uruloomadega. Neljapäeval toimus linnulauluõhtu ja reedel said kihnu maalambad oma paksust talvevillast priiks.

Tallinna Kopli Ametikooli ja Kadaka Põhikooli õpilased käivad loomaaia aiandis tööpraktikal.

Alpinaariumi kitseaedikutesse veeti pinnast tiigrioru ehituselt, kaksküürkaamelite aedikutesse ja varjualusesse toodi uut liiva karjäärist.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart