Aprillivimkad

Nädala alguse naljapäev 1. aprill õrritas vaat et suvesoojusega, kuid juba teisipäeval oli kohal raju tugeva vihmasajuga, kolmapäeval kattis maad lumekirme ja keerutas tuisku, neljapäev aga tõi karguse ja päikesesära.

Lumekirme ja miinuskraadid meeldivad eriti jääkarudele. Friida mürab tiheda kuuseladvaga või põõnutab lumises puukoorelohus lemmikmänguasjad käpaulatuses.

Ka Raspile meeldib kuuske sakutada, kuid praegu tatsab ta puhisedes mööda aedikut. Ta ei ole rahul: Friida on lähedal, kuid kokku nad tänavu ei saa. Loodetavasti leiab liigikoordinaator Raspile väärt geenidega noore kaasa.

Õnnekurepaar haub ilmauperpallidele vaatamata 3. märtsil aedikupessa munetud muna. Kullimäel elava raisakotkapaari isalind nägi vaeva ja ehitas riiulile uhke pesa, kuid emalind munes siiski aedikuliivale ja asus sealsamas ka hauduma. Oma esimese muna munes ka meie ainuke 19-aastane valgepea-merikotkas.

Karge neljapäev tõi kännu otsa istuma amuuri kassi. Tempokast pulma-ajast üle saanud manulid aga kössitasid kui ümarad karvapallid aediku eri nurkades. Hüäänide kompleksis võib nüüd tabada noori vööthüääne kevadet nuusutamas.

Kesknädala kevadises lumetormis kogunesid kulaanid tuisutuule eest kõige vaiksemasse aedikuveerde, kuid kippusid seal omavahel jagelema. Osa märadest tunduvad kaunilt kõhukad – tuleb loota, et nad mullukevadist täkuga kohtumist raisku ei lasknud.

Vägevate karvaste sarvedega miilupullid ampsasid karjalaskepäeval tärkavaid rohuliblesid. Punarind lõõrib, ka mõni aeg tagasi rändelt naasnud metsvint on noka lahti teinud. Madalalt üle lendavad lagle- ja haneparved peavad toitumispause loomaaia niitudel ja aasadel ning pakuvad toredat uudistamisrõõmu.

Paksunahaliste majas kolis uude terraariumi kaspia vilbasnastik. Troopikamaja  magevee-elustiku akvaariumi lasti pisikesed roheliselt helklevad karpkalalased Microrasbora kubotai.

Ülestõusmispühade esimesel pühal väljusid looduskooli eluslooduse klassi terraariumis kõrte vahele punutud linnupesasarnasest kõrrepesast pisihiire teise pesakonna kaks poega. Alates suveajale üleminekust on laste loomaaed avatud tund aega kauem.

Vana karumaja eest võeti maha üraskikahjutustega kuuskede rida. Vitamiinirikkad kuuseoksad maitsevad hästi elevantidele ja teistelegi võrsesööjatele, jämedatest tüvedest aga saab aedikutesse püstitada sügamisposte ja muid elukeskkonna rikastamise elemente.

Loomaaia töömehed meisterdasid meie elevantidele vanadest rehvidest vahvad rehviussid. Need antakse elevandiemandatele aedikusse pühapäeva, 7. aprilli pärastlõunaseks õuejalutuskäiguks kella poole kolme paiku. Ilmateade lubab soojenemist ning elevandid saavad siis pikemalt õues tegutseda. Kuna vaatetorn on praegu veel suletud, saab tegevust jälgida torni vastasküljelt elevandiemandate sillalt.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart