Edevamad isendid on valmis end hilisõhtul näitama

Kevad edeneb omasoodu, pakkudes nii sooja päikest kui ka kosutavat vihma. Kaksküürkaamelid ajavad karva. Miiluaedikust kostub uhkete sarvedega miilupullide mörinat – pulmaaeg on lähenemas. Ida-sinilammaste teises karjas nägi kolmapäeval ilmavalgust esimene talleke.

Kaks valjuhäälset kaeluspapagoipoissi koliti valgekõht-faasaniga õueaedikut jagama. Uute linnutiikide aasale toodi välja must-toonekured, vanadel linnutiikidel aga võib tabada askeldamas vabalt elava rääkspardipaari.

Soojal teisipäeval pääsesid šimpansid tänavu esimest korda õueaedikusse. Betty ja Quincy läksid kohe ja rõõmuga välja ning veetsid seal terve pika päeva. Õues käivad nüüd ka rohepärdik ja kaelusmangabeide pere.

Kääbusjõehobu õuebassein lasti kesknädalal vett täis. Aedikusse lubatud Pupa ei pannud seda algul tähele, aga kui märkas, siis sukeldus vette ja jäi sinna mõnulema.

Ülejäänud paksunahalistele aga oli kesknädal savivanni päev. Kõik kolm elevanti ja ninasarvik Kibibi kümblesid oma sinisaviaukudes, misjärel olid nad sõna otseses mõttes ninaotsast sabaotsani ja kõhu alt selja peale toredalt sinisavised. Ainult ninasarvik Kigoma ei tahtnud sinisaviaugukest kasutada. Ei aidanud ka see, et Kibibi käis kaaslasele oma uut sinakashalli välimust ja mõnusaid savilõhnu näitamas.

Rutiinse loomaaiaelu põnevamaks muutmiseks said surikaadid ja pruun-harjasvöölane nuuskida kitse- ja alpakapabulaid. Lõvi Tori, kalakassid ja teised lõvimaja asukad tegid tutvust elevandi sõnnikupalliga. Huvi pakkus see kõigile ning nuuskimist ja kaapimist jagus. Kalakass Otto aga pistis talle pakutud sõnnikutüki pintslisse.

Jääkarud armastavad kevadisi vitamiine väga: nad koorivad pajuoksi ja pistavad pajulehti kahe suupoolega. Ja muidugi on maitsvam just teisele antud oks.

Lumeleopardi ja karakalide aedikutes trimmerdati muru ja võsa. Karakal Barunka nuuskis seepeale loogu niidetud rohtu hoolega, kuid esimesed kerged vihmapiisad peletasid ta majja sisse.

Sellel nädalal tehti algust hilisõhtuste ekskursioonidega. Soe, selge ja vaikne teisipäeva õhtupoolik oli loomaaiaasukatele üllatuskülaliste näitamiseks lausa ideaalne.

Kuningfaasan lendas hiliste vaatajate ees oksale, viskas oma uhked pikad sabasuled selga, ajas tiivad laiali ja kukkus esinema. Nõtked ja peenejalgsed mägilambad tagakaspia uriaalid võtsid kogu karjaga üles jooksutuurid. Tallekesed kepsutasid.

Lumeleopard Otto III lasi end küll veidi oodata, kuid kui välja ilmus, siis näitas end igast küljest. Kakud huikasid ja lendasid hääletult. Ilvesed asjatasid oma aedikus. Isegi varakult õue magama keeranud jääkaru Rasputin tõstis pead ja seiras uudistajaid. Oli põnev!

Läinud nädalal kinkis aia- ja lilleäri Nurmiko loomaaiale õieilu täienduseks tuhandeid nartsisse ja sadu hüatsinte. Loomaaia aednikel on nüüd käed tööd täis nende maha panemisega.

Tuleva nädala kolmapäeval kutsume lastekaitsepäeva loomaaias tähistama.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart