Ees on sündmusterikas nädalavahetus loomaaias

Laupäeval, 10. mail peetakse üle maailma binturongipäeva. Binturong on omapärane, hellitavalt karukassiks kutsutud Kagu-Aasia päritolu pika ja tugeva haardsabaga kiskja, kes armastab väga mahlaseid puuvilju.

Meie vihmametsamajas elav binturongipere – ema, isa ja kaks kutsikat – ootavad külalisi pärastlõunal. Siis on nad oma une ära maganud ja valmis rahva ees mürama. Alates kella ühest toimub restoranialal põnev huviprogramm, kell kaks aga näeb ekspositsioonis binturongide toitmist ja kuuleb loomaaednike haaravaid lugusid.

Lisaks binturongidele näitavad oma igapäevatoimetusi vihmametsamajas nii aasia sõrmiksaarmad kui ka Lyle’i lendkoerad, rääkimata maja ülejäänud asukatest.

Samal päeval tähistatakse ka rändlindude päeva. Kuigi jäine tuul paneb tulbidki peenras lõdisema, tegi nädala alguses loomaaias korraks noka lahti ööbik. Rändelt on tagasi jõudnud ka must-kärbsenäpid. Tihased on oma pehmed ja soojad pesad valmis saanud ning munakurna sisse munenud. Kõige paremini on loomaaias aga endiselt jälgitavad suured suur-laukhanede parved.

Pühapäeva keskpäeval kutsume loomaaeda emadepäeva eriekskursioonile. Ole sa karvane, suline või soomuseline, emana tuleb sul leida nutikaid lahendusi oma poegade üleskasvatamiseks. Ekskursioonil kõneldaksegi ema rollist ja emaduse tähendusest loomariigis.

Vastsetest ilmakodanikest kepsutab alpinaariumis tagakaspia uriaalide karjas juba kaheksa tallekest. Vihmametsamajas ringi lendavate riisiamadiinide arv on aga enam kui kahekordistunud ning praegugi võib kaunilt värvunud vanalindude vahel märgata tagasihoidliku sulestikuga noorlinde.

Jaapani makaagid naudivad aedikusse riputatud rõngal kiikumist kordamööda ja vahel ka mitmekesi.

Laste loomaaia alpakad Della ja Leopold kolisid linnutiikidele ja elavad nüüd koos kihnu maalamba oinakarjaga.

Läinud nädalavahetusest saati toimetab tiigrioru suures aedikus amuuri tiiger Ohana.

Troopikamajas valmis saanud suure basseiniga kenasse elupaika aga viidi neljapäeval meie kõige suurem madu, tume tiigerpüüton Printsess.

Läinud reedel alustas muskusveis Henrik teekonda oma uude elupaika Soome, Ranua loomaaeda. Sealt tulnud teatel jõudis ta kenasti kohale ning peatselt lastakse ta emastega kokku.

Keskkonnahariduskeskuse kaldtee seinal saab näha Eesti Hobuse Kaitse Ühingu 25. aastapäevale pühendatud fotonäitust “Pühendusega eesti tõugu hobusele”.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed ajutiselt suletud

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart