Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik külastas euroopa naaritsate paljundamiskeskust ja liigikaitse laborit

Laupäeval, 21. jaanuaril külastas oma Eesti visiidil Tallinna loomaaeda Euroopa Komisjoni keskkonnavolinik Virginijus Sinkevičius. Pärast Euroopa Komisjoni keskkonnavoliniku ja Eesti keskkonnaministri kohtumist  loomaaia loodushariduskeskuses tutvusid mõlemad koos oma delegatsioonidega euroopa naaritsa paljundamiskeskuse ja liigikaitselaboriga.

Naaritsa kaitsealase tegevusega alustati Tallinna loomaaias enam kui 40 aastat tagasi. Aastal 1992 algatati euroopa naaritsa üleeuroopaline paljundusprogramm (EEP), mida koordineerib Tallinna loomaaed. Naaritsate paljundamiskeskuses on aegade jooksul sündinud üle 1200 looma ja see on pidevalt koduks enam kui 100 naaritsale. Loomaaias sündinud euroopa naaritsate abil taastatakse looduslikke populatsioone ja 2000. aastal alanud naaritsate loodusesse lahtilaskmine Hiiumaal päädis 2016. aastal püsiva saarelise populatsiooni tekkimisega. Samasugune projekt on praegu teoksil Saaremaal. Aastal 2021 kasutati paljundamiskeskusest pärit loomi loodusliku populatsiooni loomiseks Aragoni jõe ülemjooksul Hispaanias.

Tallinna loomaaia naaritsa-alane tegevus on toimunud tihedas koostöös Keskkonnaministeeriumi ja Keskkonnaametiga.  Euroopa naaritsa paljundamiskeskuse ja teaduslabori loomist on suures osas rahastatud Euroopa Liidu erinevate toetuste kaasabil.

Fotod: Heiko Kruusi

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart