Klassikakolmapäev

Tallinna loomaaed ja Muusikute fond PLMF ootavad taaskord kõiki muusika- ja loomahuvilisi klassikakolmapäevadele!

23. augustil esitavad Maria Veretenina ja Kirill Lissijenko Mozarti, Schuberti, Dvořáki, Rogersi ja teiste tuntud heliloojate teosed.

Kontsert toimub linnutiigi vaateplatvormil!

Artistid

Maria Veretenina

Debüteeris Soome Rahvusooperis 2011. aastal Mussorgski ooperis „Boriss Godunov“ koos maailmakuulsa ooperisolisti Matti Salmineniga. Ta on esinenud erinevates maailma riikides (Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa, Suurbritannia jm). Üks tema edukamaid ülesastumisi on olnud Tema Kuninglikule Kõrgusele prints Charlesile Londonis Sourozh katedraalis (2016) ning Moskva ja kogu Venemaa patriarh Kirillile tema visiidi raames Suurbritannias (2016). Veretenina alustas lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning lõpetas magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias tunnustatud pedagoogi ja ooperilaulja prof Jaakko Ryhäneni juhendamisel (2009). Ta on täiendanud end Santa Cecilia Akadeemias Itaalias (2009) ja osalenud väljapaistvate muusikute meistrikursustel (Montserrat Caballé, Larissa Gergieva jt). Veretenina on pälvinud peapreemiaid mitmetel konkurssidel, aastal 2014 saavutas ta Grand Prix’ rahvusvahelisel konkursil Londonis (Royal College of Music). Ta on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana sellistes prestiižikates saalides nagu Peterburi Filharmoonia, Viini Kammerooper, Kuninglik Muusikaakadeemia Londonis, Zaragoza kontserdisaal, Püha Johannese väljak Londonis, Astrahani Filharmoonia, Estonia Kontserdisaal jt. Tema repertuaari kuuluvad Kleopatra (Händel „Julius Caesar“), Öökuninganna (Mozart „Võluflööt“), Fiordiligi (Mozart „Così fan tutte“), Zerlina (Mozart „Don Giovanni“), Olympia ja Antonia (Offenbach „Hoffmanni lood“), Liu (Puccini „Turandot“), Lauretta (Puccini „Gianni Schicchi“), Musetta (Puccini „Boheem“), Violetta (Verdi „Traviata“), Marfa (Rimski-Korsakov „Tsaari mõrsja“), Xenia (Mussorgski „Boriss Godunov“), Tatjana (Tšaikovski „Jevgeni Onegin“). Samuti on Veretenina teinud mitmeid salvestusi Eesti Raadios ja Televisioonis.

Kirill Lissijenko

alustas klaveriõpingud 11-aastaselt ja lõpetas muusikakooli eksternina. Georg Otsa nimelises Muusikakoolis õppis ta Ia Remmeli ja Ralf Taali klaveriklassis. Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia lõpetas ta aastal 2010, tema õpetajateks olid prof Lilian Semper, Irina Zahharenkova ja Age Juurikas. 2016. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistriõpingud Hui-Ying Liu-Tawaststjerna klaveriklassis ja EMTA magistriprogrammi Matti Reimanni kammermuusikaklassis. Lissijenko on täiendanud end tipp-pianistide meistrikursustel (Tamás Ungár, Rolf Plagge, Cyprien Katsaris, Daniel Pollack). Ta on esinenud edukalt Helmi Valtmani fondi konkursil ning „Con Brio“ klaverikonkursil Tallinnas. 2015. aastal pälvis ta International Alion Baltic konkursil II preemia. Lissijenko esineb regulaarselt Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Venemaal nii solistina kui ka kammermuusikuna koos mitmete tuntud interpreetidega nagu Nadia Kurem, Sigrid Kuulmann, Aare Tammesalu, Kristina Kriit, Toomas Vavilov, Neeme Ots, Andre Cebrian Garea, Maria Veretenina. Lissijenko mängib ka barokkansamblis klavessiini, mida on õppinud Reinut Teppi ja Imbi Tarumi käe all. Lissijenko on esinenud solistina koos EMTA sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel ning Itaalias koos Master Orchestra sümfooniaorkestriga Sergio Baietta juhatusel. Lissijenko on töötanud keelpilliosakonna kontsertmeistrina Georg Otsa Muusikakoolis ja õpetajana Avinurme Muusikakoolis. Hetkel õpetab ta Lasnamäe Muusikakoolis ja on MozartFesti kunstiline juht ja peakorraldaja.

KONSTERTE TOETAVAD

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart