Naaritsapäev Hiiumaal

Sel suvel, 10.-11. juunil tähistame esmakordselt Hiiumaal naaritsapäeva! Euroopa naarits on kannatanud üleküttimise, elupaikade kadumise ja võõrliigi pealetungi surve all, mistõttu leidub teda tänaseks vaid üksikutes eraldatud paikades üle Euroopa. Hiiumaa on ainuke koht Eestis, kus seda haruldast liiki veel kohata võib. Naaritsa säilimise nimel on töötatud juba üle kolmekümne aasta ning liigi Hiiumaale taasasustamise edulugu on eeskujuks paljudele liigikaitsjatele. Naaritsapäeva eesmärk on selgitada, mis on viinud liigi hävimise äärele ning tutvustada astutud samme, mis on aidanud euroopa naaritsal siiski püsima jääda. Kahepäevasele üritusele on oodatud nii suuremad kui väiksemad naaritsahuvilised, sest naaritsatega tegelevad spetsialistid tutvustavad seda salapärast liiki lisaks ettekannetele ka vahvaid töötubasid ja loodusretki läbiviies.

10. juuni

 • kell 14-16.30 Seminar Palade looduskeskuses (kogunemine ja kohvilaud alates 13.30)
 • kell 17  Lõkkeõhtu Soera talumuuseumi õuel

11. juuni

 • kell 11-14 Naaritsainfo ja töötuba Kärdla keskväljakul. Joonistusvõistluse „Hiiu naarits“ võitjate autasustamine
 • kell 15 Loodusretked naaritsaradadel

Joonistusvõistlus “Hiiu naarits”

Hiiumaast on saanud euroopa naaritsa kodu Eestis ning sel aastal tähistame ka naaritsapäeva just siin! Ürituse raames kuulutab Tallinna Loomaaed koostöös SA Lutreolaga välja joonistusvõistluse „Hiiu naarits“. Ootame kõiki Hiiumaa lapsi, noori ning ka täiskasvanuid joonistama oma nägemusest, milline näeb välja ja millega tegeleb ennast Hiiumaal sisse seadnud naarits!

Joonistusvõistluse tingimused:

 1. Võistlus toimub viies vanuserühmas: 3-6 aastased, 7-10 aastased, 11-14 aastased, 15-18 aastased ja 18+ aastased.
 2. Lubatud on kasutada vabalt valitud vahendeid, kuid joonistus peaks mahtuma A4 või A3 suurusele paberile.
 3. Võistlusel osalemiseks tuleb pildi tagaküljele kirjutada joonistaja või tema esindaja kontaktandmed (ees- ja perekonnanimi, vanus, telefoninumber või e-maili aadress).
 4. Joonistusi ootame kuni 1. juunini.
 5. Pildid palume saata postiga aadressile: Tallinna Loomaaed, Ehitajate tee 150, 13522 Tallinn (märksõnaga Hiiu naarits).
 6. Osaleja annab joonistust võistlusele esitades korraldajatele õiguse joonistust kasutada nii veebis, näitustel vmt raames viitega autorile.

Parimate joonistuste autoreid ootavad ka auhinnad! Joonistusvõistluse võitjad kuulutatakse välja 11. juunil Kärdla Keskväljakul naaritsapäeva raames.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

 • Kassad ja sissepääs 9-18
 • Loomaaed 9-20
 • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
 • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
 • Laste loomaaed 10-19
 • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart