Heinakuu lõpp tõi loomaaeda taas vastsündinuid

Kesknädala varahommikul sündis eraldusaedikus kauaoodatud viimane kulaanivarsake. Mõned päevad veedab uus ilmakodanik, kelle sugu ei ole veel teada, koos emaga ning seejärel seisab neil ees ühinemine kogu karjaga.

Karjas kasvab juba 15. mail sündinud täkkvarss.

Läinud reedel nägi ilmavalgust ka üks hiline ida-sinilamba talleke, ta on tänavu juba kaheksas.

Mõlema lumekakupaari pesast on kõik pojad nüüd väljunud. Esimesel paaril on kuus tibu, teisel paaril kolm. Vanim tibudest hakkab juba tasapisi lumekaku moodi välja nägema, nooremad on aga veel hallid udusulepallikesed. Kuid pikad teravad küünised ja vahe nokk on neil kõigil.

Kolmapäeval koliti kaks noort buhhaara uriaalipoissi sünnikarjast alpinaariumi buhhaara uriaalijäärade karja.

Esmaspäeval tähistati üle maailma tiigripäeva. Möödunud nädala laupäeval sel puhul loomaaia tiigriorus toimunud tiigriõhtu ja loomade toitmine läks hästi korda. Punahundid püüdsid hasartselt toidupalu ning puresid küülikuverest ja siseelunditest külmutatud jäätist. Amuuri leopardid näitasid oma söömiskombeid. Ka õhtu peategelane amuuri tiiger Danuta jalutas aeg-ajalt rahva ees edasi-tagasi ning rabas seejärel talle aedikusse lastud suure lihakäntsaka kiirelt hambusse.

Kesksuvele omaselt lokkab taimestik kõikjal. Lakkhundid patseerivad graatsiliselt aedikuroheluses. Kuninglik kaslane karakal Barunka naudib pehmes rohus lesimist. Jääkaru Raspi istub basseinikaldal oma kõrgeks kasvanud rohustuga aedikus, sügab kõhtu, vaatab rohelist vett ega kiirusta ujuma.

Miilupullid krõmpsutavad niidul südamerahuga rohtu süüa, mööda tuhisevast letust välja tegemata. Alpi ümisejad käivad vahetevahel lastega tõtt vaatamas.

Jahedamaks muutunud ilm ja vihmasabinad sunnivad omavahel tülli läinud ning eraldi aedikutesse pandud vaaritüdrukud luugiorvadesse kükitama.

Šimpansid seevastu vihmasabinaid ei pelga ja on liikuvamadki kui palaval suvepäeval.

Kullimäel tõsteti üksik merikotkas metsa veerde suuremasse aedikusse. Linnutiikide kaks mustluike viidi esimeselt tiigilt teisele ja kolmandale.

Läinud nädala reedel avastati laste loomaaia amuuri roninastiku tagakehal kahtlane laiend. Röntgen näitas, et tegemist ei ole munaga, sestap tuli nastikul noa alla minna. Ligi viis tundi kestnud raske operatsiooni käigus õnnestus loomaaia loomaarstil Priit Peetrisel esmaspäeval eemaldada nastiku munasarja-emaka kasvaja, mis oli kinnitunud pärasoole ja suuremate veresoonte külge. Amuuri roninastik on taastumas.

Augustikuu kolmapäeviti kõnelevad loomaaednikud kaksküürkaamelitest ja sudaani maasarvikutest, neljapäeviti aga kirileemuritest ehk vaaridest ja kuukabarrast. Loomaaias orienteerumiseks on nüüd välja pandud uue kujundusega loomaaia plaanid.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart