Hora Lupi

Aprilli keskel avatud Veneetsia kunstibiennaalil esindab Eestit Edith Karlsoni teos „Hora Lupi“ (dramaturgiks Eero Epner) Chiesa di Santa Maria delle Penitenti kirikus Canarregio rajoonis.

Ajalehe „Postimees“ kultuuritoimetuse toimetaja Janar Ala sõnutsi on Eesti paviljoni väljapanek seekordse biennaali parim.

Katkeid Janar Ala artiklist „Üks neid õnnelikke kordi, kui Eestile ei tehtud häbi“ Postimehe kultuuriküljel 27.04.2024:

„„Hora Lupi“ ehk hunditund – natuke hirmsavõitu vahemik enne hommikut (nelja paiku), mil pidada uskumuse kohaselt kõige rohkem inimesi nii surema kui sündima. Portaal siin- ja sealpoolsuse vahel on valla. Edith Karlsoni kunst sedasorti piiri peal on alati ka kõikunud. Ta võib olla ülimaine, suhestuda banaalse argiobjektiga ja võib ka olla teispoolsuse sissepritse.

„Hora Lupi“ on mõlemat ja ehk on ka see mõju saladus.“

Loe näitusest rohkem Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse kodulehelt: https://cca.ee/sundmused/eesti-paviljon-60-veneetsia-biennaalil-edith-karlson-hora-lupi

Fotod Anu Vahtra:

Tallinna loomaaia asukatelgi on selles kunstisündmuses imeväike osa: loomaaias kestunud tumeda tiigerpüütoni, kollaste anakondade, kolumbia viker-silehuulboade ja amuuri roninastiku kestad rändasid Veneetsia kunstibiennaalile Edith Karlsoni teost ilmestama.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart