PIVAROOTSI ÕPPELAAGER         

Koostaja:  Maris Laja, loodushariduse osakonna juhataja, Tallinna Loomaaed

Nimetus: PIVAROOTSI ÕPPELAAGER LOOMAAIA LOODUSKOOLI ÕPILASTELE

Sithtgrupp: Õpilased I, II ja III kooliaste

Rühma suurus: 50 õpilast (huvi korral on võimalik õpilaste arvu kuni 5 inimese võrra suurendada), tänase seisuga 52 õpilast kirjas.

Läbiviimise aeg: 16.06. – 21.06.2023

Koht: Pivarootsi õppe- ja puhkekeskus Pärnumaal

Laagri kontakt/juhataja Katrin Kadakas, tel 5076021; majutuse ja toitlustuse eest vastutab lastelaager, õppetööd jt tegevusi juhendavad loomaaia looduskooli spetsialistid.

Eesmärk: Õppelaagri eesmärk on pakkuda loomaaia loodusringide õpilastele emotsionaalset keskkonnaharidust, õpetades looduse tundmist klassiruumist väljaspool. Õpilaste teadmised kõige tavalisematest looma- ja taimeliikidest on kesised ja looduses praktilise tegevuse kaudu saab õpetada põnevalt ja erinevaid aktiivõppe meetodeid kasutades. Lisaks asub selle aasta laagrikoht poollooduslike niitude vahetus läheduses, mistõttu plaanitakse külastada ka Laelatu puisniitu ja Puhtu laialehist metsa. Õppetöös on harivad mängud, vaatlused, matkad, mitmesugused erinevad loovad tegevused laagris jm. Planeeritud õppekäigud ja tunnid laagris on järgmised: puud ja põõsad, metsa- ja rannikulinnud, imetajad, samblad ja samblikud, alvarite taimestik, merebioloogia, orhideed, putukad, soontaimed.

Laagri hind õpilasele kujuneb järgnevalt: toitlustus, majutus, transport, õppevahendid, sh välimärkmikud,  välislektori tasu ja viktoriinide ja võistlusmängude auhinnad õpilastele. Laagri pikkuseks on koos sõidupäevadega 6 päeva. Õpilased viiakse laagrisse ja tuuakse tagasi tellitud bussiga, mis sõidab välja loomaaia parklast. ´

Õppelaagrit toetavad Lidl Eesti ja Eesti Loomaaia Sõprade Selts.

 Laagri hind ühele õpilasele: 110 eurot

Juhendamine: Laagri viivad läbi 5-6 loodushariduse osakonna töötajat: Leelo Kurbel, Leif-August Kirs, Kristiina Taits, Heiko Kruusi, Jana Kilter ja Maris Laja, kelle ülesandeks on nii õppekäikude läbiviimine kui laagrikasvataja töö. Lisaks on kutsutud laagrisse loomaaia looduskooli zooloogiaringi juhendaja Uudo Timm praktiliseks pisiimetajate uurimiseks.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart