Jääkaru Rasputin saab meestepäeval 16-aastaseks

Ees ootaval pühapäeval, 19. novembril saab täis järjekordne aastaring jääkaru Rasputini elus – ta saab 16-aastaseks. Samal päeval tähistatakse üle maailma meestepäeva. Mis sobiks veel paremini kokku kui mehiste meeste päev ja võimsa jääkaru, maailma suurima maismaakiskja sünnipäev!

Rahulik ja hea isuga jääkarumürakas Raspi on maailmas populaarne, tema käekäiku jälgitakse ja tal on palju fänne. Suviti käivad fännid teda meie loomaaias vaatamas, sünnipäevaks ja vahel ka jõuluks aga saadavad maitsvaid kinke.

Ka tänavu jõudis suur pakk keekside, küpsiste, sünnipäevakaardi ja Raspist suvel tehtud fotodega juba varakult pärale. Saatjaks armas proua Ilse Heckel Nürnbergist.

Pakis on kaks suurt nimelist keeksi Raspile ja Friidale. Et Friidal ei ole praegu tähtsaks eluetapiks valmistudes söögiisu, siis jääb tema keeks ootele. Raspi aga saab oma keeksiga sünnipäeval maiustada – tema isu ei ole kuhugi kadunud, kuigi ta on end juba päris ümaraks söönud.

Kesknädalal tibanud märg lumi pani jääkaru Friida mõnuga nühkima ja püherdama, kuid karvakasukat valgeks ta sellest vähesest siiski ei saanud.

Neitsikured teevad aedikus madallennul tiire ja kruugutavad vaheldumisi õnnekurgedega. Jahenev ilm sunnib kured nüüd ööseks majakestesse.

Amuuri kass Murmur on aktiivsemaks muutunud: teda võib tabada täiesti avalikult aedikus istumas, kuigi sageli peidab ta end kavalalt põõsasse.

Kagu-Aasia vihmametsamajas aga jalutab kalakass Coral taimestiku vahelt hääletult ja pehmelt välja ning istub kaldale mõtisklema.

Läinud nädalal leidis binturongide noor paar teineteist. Kas tegu oli pelgalt harjutamisega või on sealt ka pisiperet loota, näitab aeg.

Vabalt elavad lakktuvid ja nende järel ka kaunis hõbefaasani kukk kolisid vihmametsamaja teise tiiba, raitlille mulaaži ümbritsevasse taimetihnikusse. Nende senises lemmikpaigas võtsid haljastajad ette taimede uuendamise.

Noored riisiamadiinid kiiguvad kuld-nõelköiel ja nokivad selle pehmeid võrseid. Mõni noortest linnukestest on veel eriti uljas ja asjatab lausa magavate sõrmiksaarmate vahel.

Sõrmiksaarmad elavad praegu pisipere rütmis. Nad vahetavad aeg-ajalt pesaurge, tassides hambus 25. oktoobril sündinud heledakarvalisi pojakesi, ning magavad pesa ümber, valvates sisse- ja väljapääse.

Cumingi varaan vallutab terraariumi pandud oksarägastikku. Smaragdskinkide elupaiga lakke aga on õrna ja tiheda võrgu kudunud üks pontsakas ämblik – kilke ja äädikakärbseid jääb skinkide toidulaualt talle piisavalt üle.

Esmaspäeval kogunes taas žurnaaliklubi. Teisipäeval, kolmapäeval ja reedel aga väisasid laste loomaaeda kooliõpilastest töövarjud.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart