Jääkarunäitsikud sätivad ennast tähtpäevaks valmis

Üleilmset jääkarupäeva tähistatakse igal aastal 27. veebruaril, meie aga kutsume koos Polaarklubiga jääkarupäeva tähistama juba sel laupäeval, 22. veebruaril.

Tund enne keskpäeva, kell 11–12, saab jääkarubasseinide vaateplatvormil uurida jääkarukarva ja muudki põnevat ning küsida loomaaednikelt kõike meie jääkarude kohta. Samas saab näha ka noorte jääkarude Inuki ja Imaqi toitmist. Jääkaruemand Friidat jääkarupäeval aga ei näe – tema valmistub pühapäevaseks hambaarstiga kohtumiseks. Alates keskpäevast kuuleb jääkarumajas põnevaid lugusid jääkarudest ning Arktikast ja Antarktikast.

Selsamal laupäevasel päeval kell 13 saab erandkorras jälgida amuuri tiigri Aleksandri toitmist tiigrioru suures aedikus või külastajate peade kohal kulgevas tiigri käigutorus. Amuuri tiigri Danuta toitmist, mida sai tavapäraselt laupäeviti näha läbi vihmametsa restorani vaateakende, seekord ei toimu. Tiiger Danuta on laupäeval hambaarsti juures. Meie suurte kiskjate hambaid saabus taas üle vaatama ja parandama loomade hambatohter Yves Debosschere Belgiast.

Nädala alguse kerge pehme lumesadu meelitas õueaedikutesse meie tublid vanakesed: 20-aastase amuuri leopardi Darla ja 18-aastase ilvese Riina.

 

Ka nooruke amuuri tiiger Aleksander marsib väsimatult oma lumises aedikus, puhkab varjualuses ja möirgab käigutorus üle külastajate peade sammudes.

Dagestani tuuride kitsekesed alpinaariumis on laotanud ennast maaliliselt lesima talvel kuivana seisva ojasängi loogetesse.

Amuuri roninastik paksunahaliste majas vonkleb kuld-nõelköiega võidu ümber terraariumi paigutatud jämeda oksa.

Laste loomaaias elavad suhkru-liugurpossumi pojad – tüdruk ja poiss – on tublisti kasvanud. Nende suured tumedad silmad on nüüd pärani, karv tihedamaks ja kohevamaks muutunud ning nad oskavad enda eest juba kõva häälega krägisedes seista. Eriti kõva kätsataja on emane pojuke. Poegade emme Leti aga ei lase end võsukeste kättevõtmisest ja häälitsemisest suurt segada ning limpsib rahulikult mett süüa. Pojad peale emapiima muud toitu veel ei söö.

Kihnu maalamba jäära Simmermanni 5. sünnipäeval läinud pühapäeval ei olnud just palju kahejalgseid külalisi. Sünnipäevalaps ise eelistas samuti tagasihoidlikult uttede selja taha varjuda. Ometi läks päev korda ning lambakari, kelle aedikus tavaliselt külalisi ei käi, sai toreda uue kogemuse.

Anname teada, et korralike pidamistingimuste puudumise tõttu oleme tõenäoliselt sunnitud loobuma Brasiilia asukate, osavate kaljuronijate ja puude ladvus toitujate mokode eksponeerimisest.

Liigikaitseuuringute keskuses viiakse läbi naaritsate paarituseelseid tervisekontrolle. Naaritsate roojaproovidest eraldatud stressihormooni kortisooli proovid saadetakse analüüsiks Viini. Lõpusirgele hakkavad jõudma ettevalmistused II rahvusvahelise väikekiskjate konverentsi korraldamiseks Tallinna loomaaias 4.-7. märtsil.

Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril on loomaaed avatud tavapäraselt. Ees ootaval koolivaheajal loomaaias toimuvatesse linnalaagritesse on veel vabu kohti.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart