Jaanikuu algus pakkus pigem vihma kui päikest

Eestimaiselt muutlikud ja mitmekesised ilmaolud jätkusid ka esimesel juuninädalal. Vihmase, tuulise ja jaheda nädala alguse ja lõpu vahel oli lastekaitsepäev kesknädalal tõeliselt soe ning peale ühe korraliku vihmasabina enamjaolt päikeseline. Tasuta sissepääs noortele meelitas loomaaeda omajagu uudistajaid, kellele vaatamist ja tegevust jätkus. Õhtupoolikul pani lastekaitsepäevale ilusa punkti skulptuuri „Nähtamatu“ avamine tuulikuplatsil Bel Canto Lastelaulustuudio pisikeste laululaste esinemise saatel.

Eesti Kunstiakadeemia keraamikaosakonna tudengite ja õppejõudude ning loomaaia ja toetajate koostöös valminud kahe ja poole meetrine läbipaistev betoonskulptuur kujutab looduses tänaseks välja surnud mammutit. Teos pakub nii peavarju kui ka puhkamise võimalust ja ärgitab mõtisklema elukatest, keda enam ei ole, ning iseenda rollist loodusliku mitmekesisuse säilitamisel.

Õue lubatud sudaani maasarvikud häälitsevad kumedalt, klõbistavad nokki vastamisi ja tassivad samblatutikest nokas. Eakas aasia emalõvi Tori on küll kõhn ja sööb vähe, kuid tema silm särab. Ta jalutab aediku kõrges rohus, järab põõsalehti ja nilpsab rohuliblesid ning tema sügavahäälne möirgamine kutsub endiselt külastajaid ligi.

Noored Bennetti kängurud katsuvad omavahel jõudu. Kaunilt erksa ja tähnilise karvaga ettevaatlikud aksishirved on valmis iga hetk pakku jooksma. Tüügassead aga naudivad päikeselist ilma rahulikult lesides. Õueaedikutesse toodi välja erinevad kääbus- ja dekoratiivkanatõud.

Karva vahetavad korsakid näevad naljakalt tokerjad välja. Manul Altani naudib riiulil pikutades igal võimalusel päikest, kuid peab teraselt silmas ka naabrimehest manul Marssi. Mõlemaid lastakse kordamööda vahepuuri, kus nad teineteisega lähemalt tutvuda saavad.

Varjus pealelõunaunne suikunud jääkarude suurde basseini maandunud isasele sinikael-pardile tundus ümbrus nii turvaline, et ta asus prääksudes kaaslast kutsuma. Kui aga ärganud Friida teda vargsi vee alt lähemale ujudes tabada püüdis, läks pardil põgenemisega muidugi eriti kiireks.

Päikesega mõnusalt põõsa all pikutanud vööthüään marssis peale vihmasabinat aedikus, uudistas rahvast ja näitas ennast. Ka võimsate sarvedega ninasarvik Kigoma ei lasknud end käratsevatest kahejalgsetest segada ja mugis kahe suupoolega värsket rohtu.

Suveperioodiks, mil loomad kasutavad enam õueaedikuid ja ruumi on sellevõrra rohkem, koliti paksunahaliste maja surikaatide kõrvale seni tagaruumis elanud pruun-harjasvöölane Remondo. Madude ekspositsiooni pandi välja üks kahest ninasarvik-nastikust, kes toodi Tallinna läinud aasta lõpus Wrocławi loomaaiast Poolast.

Vihmasel ja sompus teisipäeval, kui tuju õue minna polnud, aga midagi ometi teha tuli, sai elevant Fien jälle võimaluse joonistada. Londiotsa näpuvärvidesse kastes valmisid järjekordsed kolm šedöövrit.

Vareste, kajakate ning muude muna- ja tiburöövlite eest inkubaatorisse hauduma viidud kanada laglede munadest koorusid läinud reedel kaks tibu.

Tallinna loomaaia kollektsioonist viidi paratuberkuloosi haigestumise tõttu välja Dalli lumelambad. Nende aedik jääb mõneks aastaks tühjaks, et looduslikult puhastuda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart