Jäljed lumel

Pehme lumine talveilm meeldib loomaaia asukatele ja pakub loomaaia külalistele võimalust lisaks tavapärasele loomade uudistamisele ka oma jäljeküti oskusi lihvida. Elab ju loomaaia metsatukkades küllalt elukaid, kes inimeste hääleka askeldamise eest varju hoiavad, nii et nendega kohtumine on paras õnneasi. Jäljed lumel aga näitavad selgelt, et loomaaed on koduks ka vabalt elavatele jänestele, oravatele, rebastele, metskitsedele, nugistele, nirkidele ja teistelegi liikidele.

Kiigata tasub aedikuasukategi jäljeridu ja mõistatada, kas loom on sissekäidud rajale ka värskeid jälgi tippinud.

Talvekarvas miilupullid astuvad lumes sõrgade naksudes, uued jämedad tiheda sametja karvaga kaetud sarved peas kasvamas. Omapärase välimuse ja elusaatusega hirvlastel miiludel on õnnestunud kaks korda looduses välja surra ja ometi alles jääda, seda küll inimeste kaasabil.

Hallhülged tiirutavad mõnuga külmas vees ja ujuvad aeg-ajalt kaldaveerde lund nuusutama.

Ka teravmokk-ninasarvik Kibibil pole pehme talveilma vastu midagi ja ta kappab aedikus ringi, saba püsti. Vööthüään Kanter aga lippab kohustuslikke jooksuringe, hambus lõunasöögiks saadud suur ribitükk.

Loomade tegevust on alati põnev jälgida, vahel võib aga vahvale mängulisele käitumisele ka juhuslikult peale sattuda. Nii ei teinud kääbusjõehobu Pupa aedikusse jäetud voolikujupist esmalt välja, veidi hiljem aga jäi ta talitajale mängides vahele: ta vedas voolikujuppi mööda põrandat enda järel ja sukeldus sellega seejärel basseinivette.

Kriitiliselt ohustatud hiina alligaator, kes tavaliselt oma suures basseinis tegutseda või niisama passida armastab, näitab end vahel ka kuival maal ja vaatab vahelduseks oma basseinikaaslastest kaladele ülevalt alla.

Ohualdis pisike ja ümar tömpkoon-krokodill Aafrikast on aeglane ja rahumeelne, pealegi pigem ööaktiivne. Selleks, et tabada teda liikumas, tuleb pikalt kannatust varuda.

Paksunahaliste majas tasub üles otsida seltsingulised türgi okashiired, keda peale meie loomaaia näeb veel vaid Riia, Helsingi, Praha ja Chesteri loomaaedades.

Kagu-Aasia vihmametsa hoone sisustamine ja seadistamine on täies hoos – tulemus, mida laiemale publikule näidatakse tuleva aasta kevadel, tõotab tulla väga põnev.

Loomaaia loodushariduse osakonna töötajad võtsid ette tööreisi Saksamaale, et tutvuda Berliini ja Leipzigi loomaaedadega ja vahetada kogemusi sealsete loodushariduse edendajatega.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart