Käes on südasuvi!

Esmaspäeval täitus loomaaial 40 aastat Veskimetsa asumis. Kadriorus Mäekalda tänaval elanud loomadest on tänini alles harikrokodill Vanamees, kelle koorumisest möödub tänavu tõenäoliselt 60 aastat. Ta saabus Tallinna 1972. aastal Berliini Tierparkist.

Läinud nädalal käisid meie jääkarudel külas toredad jääkarusõbrad Frank, Ilse ja Dagmar Stuttgardist. Nad tõid Rasputinile ja Friidale maitsvat nosimist lausa kahel päeval. Mõlemal korral alustas Raspi magusast koogist ja mahlastest viljadest, Friida aga eelistas kindlalt liha ja ampsas salatiks vahele pajulehti.

Palaval suvepäeval külmutatakse jääkarudele suuri jääkuubikuid, mida on hea kaissu haarata ja jahedasse basseinivette sukelduda.

Elevandid saavad jahutuseks puu- ja köögiviljade ning marjamahlaga jäätiseid.

Jaanipäeval sündis viies sinilambatalleke. Kivitäksi pojad väljusid läinud nädalal kihnu maalammaste kiviaeda tehtud pesast. Rääkspardipaar, kes mai alguses linnutiikidel ettevaatlikult sobivat pesapaika kiikamas käis, on samuti tibudega maha saanud: pardiema ujub tiigil koos 10 pisikese sulepallikesega.

Linnutiikidel liuglevad uhkelt Prantsusmaalt Tallinna toodud kaks mustluigepoissi. Must-toonekured lasevad sulgedel päikeses küüdelda. Pea täielikult talvekarvast vabanenud kaksküürkaamelid naudivad sooja liiva ja ergavat päikest. Kihnu maalambad aga teavad, kus on turvaline puhata ja muutuvad suurte maakivirahnude vahel liikumatult lamades pea märkamatuks.

Kaksvarvaslaisikud keskkonnahariduskeskuse fuajees demonstreerivad erinevaid magamispoose. Šimpansid asjatavad aedikus omavahel ja vaatavad vaatajaid.

Kaelusmangabei Gonzo läbis põhjaliku tervisekontrolli (ta kaalub 11,8 kg) ja sai naha alla sigimist piirava implantaadi. Kaalu peal käis ka meie noorim jõesiga Zlata, kaal näitas 62 kilogrammi.

Karakal Barak viidi ehitusmüra eest paksunahaliste majast lõvimajja jaapani makaakide kõrvale. Lõvimajja viiakse ka karakal Barunka, kui õnnestub ta transpordikasti meelitada.

Juuli alguses 14-aastaseks saaval eakal vööthüäänil Paul-Kanteril tuli samuti ette võtta kolimine. Ka tema viidi lõvimajja ja teda näeb endises suures lõviaedikus.

Vihmametsahoones puhkes õide Gardneri hedühhium, keda kutsutakse ka metsikuks kahili ingveriks. Veidi jahedamate ilmadega on vihmametsa binturongipaari nähtud päevaajal aedikus koos tegutsemas.

Loomaaia aiandist jõuab loomade toidulauale värske roheline toidulisa: peakapsas, lehtkapsas, lehtsalat ja till.

Ameerika piisonite aedikusse veeti tiigrioru ehituselt üle jäänud pinnast.

Juulis ja augustis kutsume kõiki huvilisi kolmapäeviti kuulama loomaaednike jutte ja jälgima loomade tegevust. Lähemalt saab tuttavaks vaaride ja jääkarudega, amuuri leopardide ja hallhüljestega. Lisaks toimuvad šimpansite ja elevantide päevad. Vaata loomaaia sündmusi siit.

Sel ja järgmisel nädalal saavad laulu- ja tantsupeolised loomaaeda poole hinnaga. Täpsemalt siin.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart