Tegus heinakuu algus loomaaias

Kuuvahetus ja heinakuu juuli algus olid loomaaias tegusad.

Läinud reede hommikul puges amuuri leopard Muusi transpordikasti ja ta viidi leopardide ekspositsioonist vana karumaja Veskimetsa poolsetesse puuridesse, kuhu ta jääb kuni talveni. Muusi ja Alexei koliti teineteisest kaugemale lootuses, et kaugus suurendab igatsust ja talvel saabuval innaajal on taaskohtumise rõõm sellevõrra suurem. Loomaaiakülalistel on nüüd hea võimalus näha korraga kõik kolme Tallinna loomaaia amuuri leopardi: nii Darlat ja Alexeid kui ka Muusit. Uued valdused Muusile meeldivad, ta on aktiivne, liigub palju ja uudistab avanenud vaateid.

Esmaspäeval, 4. juulil täitus 12. eluaasta ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibibil. Sel puhul valmistasid talitajad talle tervisliku ja vitamiinirohke sünnipäevaeine, mille Kibibi rõõmsalt kuni viimse lilleõieni ka nahka pistis.

Juulikuu kolmapäevadel kell 11 tasub tulla vaatama-kuulama, mida põnevat pakutakse kääbusjõehobu Pupale. Samal päeval kell 12 aga antakse tegevust manulitele Altanile ja Marsile. Kohal on ka loomaaednikud, kes tutvustavad loomi ja selgitavad toimuvat – aset leiavad kommenteeritud toitmised. Peale selle saab kolmapäeviti jälgida, mida ja kuidas söövad kinkažud ja senegali galaagod, hallhülged, surikaadid, tamariinid ja kuukabarrad. Muudel päevadel aga näitavad oma söömisharjumusi lisaks eelpoolnimetatuile veel vaarid, ilvesed, raipekotkad ja savannielevandid. Tuleb ainult silm peal hoida loomaaia kodulehel välja pandud loomade söögiaegadel.

         

Põnevatele tegevustele võib aga ka plaaniväliselt peale sattuda. Sel kolmapäeval näiteks pakuti elevantidele värskenduseks jäätist! Suurde pange oli külmutatud apelsine, pirne, õunu ja kapsast. Elevandid Carl ja Draay purustasid oma jäätise talla all ja asusid kohe külmutatud viljade kallale, elevant Fien aga eelistas mugida kõhu värskeid pajuoksi täis ja võttis külma maiuse alles seejärel ette.

      

Paksunahaliste maja ekspositsioonis elab nüüd lühisaba-püüton, eraisiku kingitus loomaaiale. Põneva värvi ja mustriga Sumatra päritolu liik on küllaltki pahura loomuga, ometi loodavad loomaaednikud ta uutes avarates tingimustes sõbralikumaks muuta.

Läinud nädala kolmapäeval väisas loomaaeda sepp Laura Lemming, kes ravivärkis prževalski hobuse Pamela kapju ja andis loomaaednikele kabjatervise alast nõu.

Juulis töötavad loomaaias õpilasmalevlased. Nad aitavad laenutada väikevankreid ja kontrollida pileteid ning teevad loomaaias heakorratöid. Töötavad noored tunneb ära ÕM-i embleemiga T-särgi ja nimesildi järgi.

Reedel, 8. juulil kell 16 avatakse keskkonnahariduskeskuse fuajees põnev näitus nädalajagu päevi kestnud rahvusvahelises kunstilaagris „Kohtumised Eestis“ valminud loomajoonistustest. Osa maalidest pannakse heategevuslikule oksjonile, mille tulu läheb haruldaste loomaliikide kaitse toetuseks.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart