Kahekümne seitsmes nädal

Nädalavahetus tuleb loomaaias põnev.

Laupäeval, 4. juulil saab viieaastaseks Tallinna loomaaia ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibibi. Sel puhul serveeritakse talle kell 12 sünnipäevatorti, kuid huvitav saab olema ka teistel loomaaialoomadel – toimub elukeskkonna rikastamise päev.

MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed koos heade abilistega on loomadele valmis meisterdanud tuletõrjevoolikutest kiikesid, ronimisredeleid ja -köisi, palle, heinakotte ja köiest kraapimisposte. Torujuppidest  ja vineerist ehitati toidupalade urigitsemise lauakesi, WC-paberi rullidest valmistati mee ja seemnetega toidulauarikastajaid, maiamokkadele külmutati mokkamööda lisanditega jäätist.
amuuri leopard pallikotiga_foto Signe Kalgan amuuri leopardid pallikotiga_foto Signe Kalgan elevant jäätist mekkimas_foto Signe Kalgan
Kõik need paigaldatakse nüüd loomapuuridesse. Põnevaid üllatusi kogevad nii ninasarvikud-elevandid kui kiskjad, hiired, pärdikud ja sead. Täpsemalt vaata siit.
1. juulil loomaaia Veskimetsas avatud zoo seikluspargis aga saab end proovile panna puuvõrades kulgeval avastuste rajal või kahes lastepargis.

Buhhaara hirvede read täienesid veel kolme hirvevasika võrra. Kuue munaga lumekakupesas koorus möödunud neljapäeval esimene tibu, talle järgnesid peatselt ka teised. Inkubaatoris murdsid end munast välja neli sini-kõrvukfaasani tibu. Troopikamajas julges teisipäeval ka teine araraunapoeg pesakastist täielikult välja tulla. Grööni muskusveise talled, aprilli lõpus sündinud Helena ning mai keskpaigas ilmavalgust näinud Halida, saavad nüüd argipäeviti koos emadega suures aedikus külastajate ees ringi jalutada. Kääbus- ja dekoratiivkanade ekspositsiooni paigutati Hiina ja Kagu-aasia päritolu tõug, 19. sajandil aretatud kääbuskotšin. Lisaks valge-toonekurgedele ja ühele hübriidsele toonekurele patseerib nüüd linnutiikidel ka eakas must-toonekurg. Laste loomaaia eluslooduse klassi kolis elama hund-rosellapapagoi.

Juuni viimasel päeval lendas Ameerikasse Rosamondi eksootiliste kaslaste kaitse- ja paljunduskeskusesse Tallinnas sündinud noor isane luitekass.

Avatud

  • Kassa
    9-15
  • Siseekspositsioonid *
    10-16
  • Laste loomaaed
    10-17

* Siseekspositsioonid on esmaspäeviti suletud
Loomaaias võib viibida kuni kaks tundi pärast kassade sulgemist

Kuidas tulla

Paldiski mnt värav

Peatus ZOO: buss nr 21, 21B, 22, 37, 41, 42 ja 43; autoga, jalgrattaga või jalutades

Ehitajate tee värav

Peatus Meistri, Nurmenuku või Karikakra: nt buss nr 10, 12, 16, 26, 27, 28, 37, 41, 42, 43 ja 45; autoga, jalgrattaga või jalutades

VAATA VÄRAVATE ASUKOHTI KAARDIL

Kontakt

E-R +372 6943 300; Hädaabi: 512 69 65
zoo@tallinnzoo.ee

Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145, Tallinn

Tagasiside