Kalakassid ja maod ootavad nädalavahetusel külla

Kagu-Aasia vihmametsamaja lopsaka taimestikuga soojas uduhämus peab mõnikord hoolega silma teritama, et leida üles oksal või turbapadjal liikumatult pikutavad tumedate triipude ja täpiridadega kirjatud oliivhalli karva kalakassid Coral ja Tommi. Tõepoolest pikutades sulanduvad nad väga hästi oma keskkonda, kuid neid võib tihti tabada ka tegutsemas ja isegi ujumas.

Sel laupäeval, 1. veebruaril algusega 11.30 kutsume huvilisi vihmametsamajja kalakasse uudistama.

Kalakasside vesine elupaik looduses – märgalad, mangroovid ja sood – on aina laieneva inimtegevuse tõttu suures ohus ja üha vähenemas. Alates 1971. aastast tähistatakse 2. veebruaril üle maailma märgalade päeva. Omapärane veelembene kaslane kalakass sobib märgalade eestkõnelejaks lausa nii hästi, et tänavu on terve veebruarikuu kuulutatud maailmas kalakassikuuks.

Pühapäeval, 2. veebruaril on loomaaeda oodatud kõik maohuvilised. Idamaade 12-aastase tsükli loomaring on jõudnud maoaastasse, sestap tasub lähemalt otsa vaadata ka loomaaias elavatele põnevatele siuglejatele. Ringkäiku alustame keskpäeval paksunahaliste majast, misjärel siirdume vihmametsamajja.

Alanud maoaasta tõi uue asuka, noorukese kuningpüütoni, ka looduskooli eluslooduse klassi.

Tuleva nädala neljapäeva, 6. veebruari õhtul avame loomaaias põdra-aasta: Eesti aasta loom on tänavu meie suurim ja raskeim maismaaimetaja, kelle täisjõus isased – põdrapullid – kannavad kauneid kühvelsarvi. Sündmusel on välja pandud võimsad ja erilised põdrasarved, räägitakse põdra eluviisist, seirest ja uuringutest. Lisaks saab näha mulluse aasta looma saarma fotonäitust.

Laste loomaaias elav Austraalia ja Uus-Guinea päritolu pisikene lennusega kukkurloom suhkru-liugurpossum nimega Leti näitas esmaspäeval esmakordselt oma kaht pisipoega. Pisipojad sündisid ja pugesid kukrusse tõenäoliselt läinud aasta detsembri esimeses pooles.

Neljapäeval tähistas pidusööminguga oma kolmandat sünnipäeva vihmametsamajas elav binturong Kawan, kahe pisipoja uhke issi. Loomulikult võtsid söömingust osa ka jõnglased.

Vihmametsamajas on oma laiad seenekübarad taas lahti löönud rohe-eoselised ebasirmikud.

Loomaaia ekspositsioonist läksid jaanuaris välja kahe liigi viimased isendid: lahkusid terviseprobleemidega kimpus olnud eakad pesukaru (13 aastat) ja rookass (11 aastat).

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart