Kevad edeneb ja tasapisi läheb soojemaks

Vidinaid-sädinaid-lõõritusi on ilm täis vaatamata ajuti puhuvale jahedale tuulele. Sini-kõrvukfaasan patseerib tähtsalt aedikus, peab oma kanakesel silma peal ja toob aeg-ajalt kuuldavale valje hirnumist meenutavaid häälitsusi. Kroon-läikfaasani kukk laseb värvidel päikeses särada. Eredad laigud vietnami paabufaasani sulgedel aga sädelevad sõltuvalt valguse langemisnurgast erinevalt ja võivad ka hoopis märkamatuks jääda.

Gaur Agata kepsutab aedikus oma võimsa kogu kohta hoogsalt ja kergejalgselt. Kihnu maalammastel käivad külas vabalt elavad haneparved. Dagestani tuurisikud löövad omavahel sarvi kokku, kitsed aga nilpsavad kiviklibu vahelt pea olematuid rohuliblesid süüa. Känguruema lubab suureks sirgunud poja veel kukrusse, kuid tolle pikad jalad jäävad nii mõnigi kord välja tuulduma.

Toreda üllatuse tegi esmaspäevane “Vikerhommik”: saatejuht soovis varahommikul palju õnne amuuri leopard Darlale, kes sai 19-aastaseks. Berliini loomaaias sündinud Darla elab meil alates 2005. aasta lõpust ja on siin üles kasvatanud viis pesakonda, milles kokku 12 leopardikutsikat. Leopardiemand näeb nüüd kevadel veidi tokerjas välja, kuid isu on tal hea ja liikumine korras. Päeval magab ta enamasti sooja kevadpäikese kiirtes kõrgel riiulil, õhtud aga veedab varjulises aedikunurgas puukoorepesas, kust on mõnus ümbrust jälgida.

Möödunud nädala reedel käis nooruke lumeleopard Makalu hambaarstil, hambatohter dr Yves Debosschere lendas kohale Belgiast. Makalu kõik neli kihva olid juba Tallinna saabumisel kehvas seisus ning üht alumist kihva päästa ei õnnestunudki – see tuli eemaldada. Ülejäänud kolmele kihvale tehti juureravi.

Läinud laupäeval jõudis Šveitsist Papiliorama Foundationist Tallinna loomaaeda nooruke isane kaksvarvas-laisik nimega Vasco. Ta on sündinud 22. oktoobril 2021. aastal. Pärast karantiini läbimist saab ta tutvust teha meie Tupsikuga, keskkonnahariduskeskuse suures ekspositsioonis elava emase kaksvarvas-laisikuga.

Samal päeval toodi tagasi kodukarja sõraliste majas märtsis poeginud laste loomaaia kääbuskits Roosi koos kahe tallega. Siin seisis Roosil ees paras poksimine ja enese taaskehtestamine karjas. Tallekesed aga tutvusid teiste talledega ja õppisid karja reegleid. Laste loomaaias kepsutab nüüd kokku üheksa kitsetalle. Kitseaedik avatakse külastajatele mais.

Kagu-Aasia vihmametsahoone terraariumitesse kolisid tokeed ja smaragdskingid. Troopikamajas  aga ei peida kahenädalane kuningtamariini poju enam nägu vanemate karvakasukasse ja uudistab maailma.

Neljapäeval lubati Bratislava loomaaiast pärit väiksemat kasvu kulaanitäkk Prah märade karja. Küll siis läks kappamiseks! Kümmekond minutit tormamist, kiireid pöördeid ja takka üleslöömist, tolmupilv ümber hõljumas ja ninasõõrmed erutusest puhevil. Seejärel joogi- ja lõõtsutuspaus ning juba asusid hakkajamad märad täkku karja juurest peletama. Prah andis järele, hoidis eemale, kogus jõudu ja pidas plaani. Kulaanimärade südame võitmine ei ole lihtne, aga loodetavasti on täkk Prah õigel teel ja suudab nad ära võluda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart