Kevad toob tallekesi

Aprilli lõpust saati on elevust kaljukitsede ja mägilammaste õuel. Ilmavalgust on näinud tagakaspia uriaali, sinilamba, siberi ja nuubia kaljukitse tallekesed.

Viimasel aprillipäeval sündis takiinitall, tugev tüdruk, kes naudib nüüd emapiima, kuid püüab vanaloomade eeskujul juba ka pajukoort ja rohuliblesid mäluda. Kogu kari on valmis teda kaitsma.

Viimati sündisid takiinitalled meie loomaaias neli aastat tagasi. On tore, et mullu Münchenist Tallinna kolinud 13-aastane isastakiin Till ei ole aega tühja lasknud.

Sõraliste majas sai neljapäeval talledega maha märtsis Järvamaalt loomaaeda toodud kodukits. Nii vastsed talled kui ka laste loomaaia kääbuskitsetalled on peagi valmis uusi omanikke rõõmustama.

Neljapäeval munes troopikamaja ekspositsioonis elav hiina alligaator Mei-Mei kolm muna. Kõverikud rasvamunad on viljastamata, sest isast alligaatorit meil ei ole. Maailma looduskaitseliidu punases nimistus on hiina alligaatorid kriitilises seisundis, sestap tasuks ehk Mei-Meile paarilise otsimise peale mõtlema hakata.

Paari heitnud sinikael-pardid marsivad tähtsalt loomaaia teedel ja sulistavad kraavivees, ikka emand ees ja isand kiivalt kannul. Hallhaigur seisab tardunult tiigiveest välja ulatuvatel kividel, kui aga uudistaja liiga kauaks vaatama jääb, lendab graatsiliselt kaugemale saaki passima. Suur haneparv (nüüd on suur-laukhanedega ühinenud ka mõned raba- ja hallhaned) tunneb end loomaaia aasadel päris koduselt.

Möödunud suvel linnutiikidele vabastatud ja ületalve elanud sookilpkonni on märgatud tiikide jääraaediku kaldavõsas päikest võtmas.

Rohi kasvab ja rohusööjatel pole aega ringi vaadata – nad käivad ninad maas ja mokad rohuliblesid ampsamas. Neile aga, kes jaheduse tõttu veel õue ei pääse, toovad talitajad vitamiinirikka ninaesise tuppa kätte.

Guanakod naudivad kevadpäikest. Hallhülged sätivad end kena kevadilmaga kasukat kuivatama. Hiina goral peab möödujatel igaks juhuks pingsalt silma peal ja teeb vajadusel kiiresti vehkat. Vööthüään haigutab magusalt. Pesukarud hoolitsevad õrnalt tervisekontrollis käinud kaaslase eest.

Paksunahaliste maja kollased anakondad kestusid ja näevad nüüd kohe erksamad välja. Standingi päevageko soomused aga sillerdavad kui pisikesed pärlikesed.

Nüüd on veel viimane aeg loomaaiaasukaid pildile püüda, sest jäädvustatud vahvaid hetki ja õnnestunud tabamusi saab esitada loomaaia fotokonkursile ZoFo 2023 kuni mai lõpuni.

Lehekuu avas loomaaias suvehooaja: kassad on avatud kella kuueni ja loomaaias võib jalutada kella kaheksani õhtul. Loomaaed otsib suvehooajaks tööle täpseid ja kiired kassiire ning krapsakaid külastusjuhte.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart