Kevad tuleb!

Piisas vaid ühest suvesoojast päevast nädala alguses, kui juba sättisid esimesed jaapani kirsid end roosasse õievahtu mesilinnukesi meelitama. Kaskede helerohelised hiirekõrvad paisuvad päev-päevalt. Õieehteis kuldkollane forsüütia ja leemurite aedikust taevasse sirutuv suur valgeõieline magnoolia lisavad rõõmsaid kevadvärve.

Kirileemurid vaarid püüavad aedikus päikeselaike ja lasevad kuuldavale valjude haugatuste jada. Rohepärdikuemand maiustab värskes õhus, päike selga soojendamas. Kaelusmangabei pere aga uurib läbi talvel tühjana seisnud õueaediku kõik nurgatagused.

Suveaedikusse kolitud heleflamingod lobistavad mõnuga jalgu- ja nokkapidi vees.

Õuepesades on hauduma asunud valge-, neitsi- ja õnnekured. Sini-paabulindki on munenud juba kaks muna.

Uudishimulikud jõesead pistavad kärsa pinnasesse, röhivad heameelest ning on avatud kõikidele põnevatele väljakutsetele.

Kääbusjõehobu Pupa patseerib mööda aedikumuru nagu jässakas muruniiduk ja krõmpsutab tärkava muru ühtlaselt madalaks.

Alpinaariumis kepsutavad tagakaspia uriaalitalled on julged maailma uudistama, eriti siis, kui ema ja ülejäänud kari nende seljatagust turvab. Ida-sinilambad seevastu viivad oma talled vaataja eest võimalikult ruttu ja võimalikult kaugele peitu.

Esmaspäeval sündis troopikamajas elaval jõerail kaheksa poega, kes jagavad nüüd akvaariumi vanematega.

Vihmametsamajas kasvav binturongipoju sai läinud reedel esimese vaktsiinisüsti ja turjanaha alla kiibi. Kinnivõtmise ja loomaarstide tegevuse peale valju protestikisa kuuldavale lasknud pojuke rahunes oma inimese süles kiiresti. Kahekuuseks saanud binturong kaalub veidi alla kahe kilogrammi ning on väga tegus.

Maikuu tõi loomaaeda suvehooaja: kassad on nüüd avatud kella 18ni, loomaaias võib jalutada 20ni. Päikeseline ja töövaba 1. mai, esimene rahvarohke päev sel aastal, tõi loomaaeda ligi 5000 toredalt uudishimulikku külalist.

Varemalt metsaalusele vabalt jalutama pääsenud laste loomaaia kirju kääbuskitsekari peab nüüd paiksemaks jääma. Pihta hakkab nende iga-aastane suvetöö: kitsed võtavad õueaedikus vastu paitusi, patsutusi, kallistusi ja sügamist kõigilt, kes seda vajavad ja jagada tahavad.

Neljapäeva hommikul toimetasid elevandiemandate aedikus suured masinad: liiva all olnud sadeveekaevu kaas oli sisse vajunud ja jätnud järele sügava augu. Õnneks ei kukkunud keegi auku ega saanud viga. Kaev puhastati liivast, kaeti uue kaanega ja tasandati pinnas. Elevandid pääsesid õue juba pealelõunal.

Loomaaia liigikaitseuuringute keskus ja Saksamaa naaritsate paljunduskeskus EuroNerz vahetasid omavahel emaseid naaritsaid: kaks uut looma saabusid meile teisipäeval, kolmapäeval aga saadeti sama transpordiga kaks meie looma Saksamaale.

Eelmisel nädalal viidi esimesed kolm tiinet naaritsa Saaremaale, järgmisel nädalal järgnevad neile veel kaks. Naaritsaemad poegivad saarel suurtes aedikutes, kust saavad hiljem koos pesakonnaga loodusesse hajuda.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart