Kevadised askeldused loomaaias

Sel nädalal tuli kevad lausa pahinal. Ja kuigi soe nädala lõpupoole veidi tagasi tõmbas, saavad nii jõe- kui ka tüügassead õueaedikutes mõnuga tuustida ja ringi tuhiseda.

Erksatele ja üliettevaatlikele aksishirvedele pandi toit aedikusse, et nad päikese ja külastajate vaateväljas pikemalt püsiksid. Kesknädalal tegid esimese jalutuskäigu kirileemurid ehk vaarid.

Õueõhku pääsesid hingama ida- ja mägikured, argusfaasanid, hiina lasuurharakas ja vietnami paabufaasan. Linnugripiohu tõttu kitsukesse aedikusse surutud sini-paabulinnu kuked ei lase end tingimustest häirida ning uhkeldavad teineteise ja vaataja ees, kaunid sabasuled laiali.

Loomaaia aasadel võib hommiku- ja õhtupoolikuti kohata toimetamas suur-laukhanede suurt parve.

Maapinnal pesitsema harjunud raisakotka emalind munes ka tänavu muna aedikuliivale, kuigi tema uus paariline, mullu märtsis Austriast saabunud isaslind meisterdas pesa kenasti riiulile. Igatahes istub otsusekindel emalind oma munal ja haub.

Munele on asunud ka hõbefaasanid.

Kevadiselt tokerjad loomad püüavad, kes kuidas oskab, talvekarvast vabaneda. Tadžiki markuuri sikul on mõnus kihelevat keha sarveotsaga sügada, nii et suured karvatordid sarve otsa rippuma jäävad.

Läinud nädalal vaktsineeriti paratuberkuloosi vastu 71 kaljukitse-mägilammast. Mõnedel neist on tagumiku peal veel näha roheline märgistus. Vaktsineerida on jäänud veel 61 looma, peamiselt talleootel emased, kes saavad süsti peale poegimist, ja mõned eriti osavad, kes ennast kohe kätte ei andnud. Ka sündinud talled vaktsineeritakse sobivas vanuses.

Sõrmiksaarma perekond uues vihmametsahoones teeb nüüd kõike seitsmekesi koos. Koos käiakse ka aedikukaaslasest binturongi pesaluugi ees pissil ja kakal. Suuremale kiskjale tuleb ju näidata, et neid on palju ja nad hoiavad kokku.

Saarmate poolt paljaks kitkutud aedikusse istutasid haljastajad uusi suuremaid ja kohevamaid põõsaid, aga ka neid hakkasid loomad kohe sakutama ja murtud oksi pessa vedama.

Teisel katsel vihmametsahoonesse vabaks lastud Lyle’i lendkoer nimega Alla enam ohtu ei sattunud, ning riburada väljusid turvalisest kodupuurist ka ülejäänud tiiburid. Kogu pisike koloonia kolis vihmametsahoone keskse suure tüve turvalisse tippu.

Sõõrahvenad tuli troopikamaja ekspositsioonist ära kolida, sest jõeraid otsustasid peale poegimist just neid kiusama hakata, teisi kalu nad ei puutu.

Jääkarud said esmaspäeval aedikutesse uued palgijurakad. Neljapäeval aga lükkas traktor liiva- ja turbahunnikud elevandiaedikus kõrgeks, et londikandjatel põnevam oleks ja tegevust jätkuks.

Sügisel remonti läinud kureaedikusse paigaldasid loomaaia töömehed uue majakese, kuhu linnud loodetavasti õige pea sisse saavad kolida.

Kaduneljapäeval olid loomaaednikel aia ja selle ümbruse koristamisel abiks tublid vabatahtlikud Swedbankist ja Hilton Tallinn Park hotellist.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart