Kirgas märtsialgus rõõmustab kõiki

Päeva pikenemine ja soojalt paitav päike paneb loomad üha rohkem liikuma, karvakasukat kõhvitsema ning rohumaadelt esimesi vitamiiniampse otsima. Hoolimata hallahommikutest ja ajuti puhuvast kõledast tuulest.

Kured lasevad kõlavatel hüüetel kaugele kosta ja tuustivad maapinnast nokapoolist. Bennetti känguru poeg pistab pea ema kukrust välja ega hooli jahedusest – maailm on nii põnev. Noored kängurupoisid aga katsuvad omavahel ning mõnikord ka mõne vanema isasega maadeldes jõudu.

Talvekarvas kulaanimära seisab aediku veeres külitsi vastu päikest ja kogub sooja. Jakid naudivad nii aedikus jalutamist kui ka lumevabal maakamaral külitamist. Lumeleopardidki on aedikus liikvel.

Läinud nädala reedel avati vihmametsamajas teealune veetunnel ja sõrmiksaarmapere ujus väiksemat aedikut avastama. Et pere ikka koos püsiks, tõi isa kolm pisipoega ükshaaval hambus uuele kõrgele kaldale. Pere asus kohe usinasti urge kaevama ja neid taimedega vooderdama.

Binturong Kawan kasutas juhust, et suur aedik oli nüüd ainuüksi tema päralt, tatsas maapinnal ringi ja proovis saarmate pesaluugi võret lõgistades avada. Binturongidele kinnitati okste vahele tuletõrjevoolikutest meisterdatud kiik ja euroalusest ehitatud katusega varjualune.

Saarmapere tagasitulekul suurde aedikusse aga tekkis väike tõrge: üks pisipoja ei julgenud pimedasse tunneliavasse sukelduda, kuigi isa talle mitu korda ette näitas. Sestap jäeti tunnel avatuks ja pere saab vabalt mõlema aediku vahel liikuda, kuni pisipoeg julgust kogub.

Omapärased luupäised lendkonnad kolisid kokku rohepüütoniga. Viimane armastab soojaverelist saaki, sestap ei peaks konnad temas isu tekitama.

Laste loomaaias said omavahel kokku kaks uut paari.

Pisihiirepaari tutvumine oli temperamentne ja tormakas ning päädis kohe paaritumisega. Suhkru-liugurpossumid aga nuusutasid ja katsusid teineteist rahulikult üle ning jätkasid prussakate krõbistamist.

Uue possumipaari kõrval elav üksik emasloom aga asjade käiguga väga rahul ei ole ja püüab paarilise saanud noort emast aeg-ajalt võre vahelt sakutada.

Rocca al Mare kooli 5.a klassi õpilased koos vanematega meisterdasid neljapäeva õhtul loomadele pappkastidest, munarestidest ja papptorudest vahvaid keskkonnarikastusvahendeid. Loomaaia looduskooli huviringide õpilased aitavad jätkuvalt Veskimetsa riputatud linnupesakaste kontrollida ja puhastada. Laste loomaaeda väisasid sel nädalal töövarjud. Laupäeval on talvehooaja eelviimane laste tasuta laupäev.

Amuuri tiigri ja amuuri leopardi kaitseks annetusi koguv WildCats Conservation Alliance tunnustas Tallinna loomaaeda ja sihtasutust Lutreola 2022. aastal kogutud toetuse eest, mis kanti üle 2023. aastal. Loomaaiakülalistega koos kogutud toetussumma oli 2100 eurot.

Looduskaitsjate tagakiusamise vältimiseks ei ole jätkuvalt võimalik avaldada aruandeid ja materjale suurkaslaste kaitsetööde kohta Venemaa Kaug-Idas. Kirde-Hiinas rahastatakse metsavahte ja haridustegevusi, et inspireerida kohalikke inimesi kaitsma oma ümbruskonda ja seal elavaid loomi.

2024. aasta projektid keskenduvad loomade jälgimisele rajakaamerate abil, metsavahipatrullide varustamisele, koolitusele ja tehnilisele abile ning kogukonna osalemise ja hariduse toetamisele.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-17
  • Loomaaed 9-19
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-18, T-P 10-18
  • Vihmametsa sissepääs kuni 17:30
  • Laste loomaaed 10-18
  • Meenepood 10-17

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart