Kõikjal on kevadet!

Särav päike ja tihaste kilked teevad kevade ootuse rõõmsamaks. Suur-kirjurähnid täristavad Veskimetsas. Kullimägi kajab kotkaste hõikeist. Ilvesed Charik ja Dikuša unelevad päikeses. Manulid Marss ja Altani kükitavad kõrvu oksal. Elevandipull Carl aga katsub õueaedikus jõudu suure kivirahnuga.

Noored kajakad kogunevad kisades hülgebasseini ümber. Kõrgmägede asendamatud koormakandjad jakid kõhutavad lumevabadel maalapikestel. Pürjalehm Rama aga kaabib puhisedes maad ja sügab sarvi.

Jääkarupäeval läinud laupäeval oli loomaaeda kogunenud üle poolesaja huvilise, kes külma trotsides elasid kaasa jääkarude Friida ja Rasputini toitmisele ning kuulasid põnevaid jääkarulugusid kohtumistest looduses.

Esmaspäeval lasti suures troopikamajas elava hiina alligaatori basseini üks hiina pehmekilp-kilpkonnadest. Uutes ja avarates veeoludes targu ettevaatlik kilpkonn sukeldus kohe põhja, ta suudab päris kaua hinge kinni hoida. Tasakesi põhjas liikudes ja ümbrust uurides, tutvus ta esmalt basseinis elavate kaladega.

Suur ja rahumeelne Kagu-Aasia ronikala ehk guraami ehmus aga uuest akvaariumiasukast sedavõrd, et surus end tükiks ajaks vastu kiviseina ja püüdis märkamatuks jääda. Kõige julgem oli isane apelsinikarva Midase kiriahven, kes esimesena uut akvaariumiasukat uudistama ujus. Tal oli julge olemiseks ka väga tähtis põhjus – tema järglased, mullu septembri alguses koorunud pisikesed hallikad kalapojad on väga uudishimulikud, kuid vajavad veel kaitset. Hiina alligaator kilpkonnale erilist tähelepanu ei pööranud.

Troopikamajas tasub üle vaadata ka kaunid korallriffide kalad: uhkes üksinduses ujuv vöödiline piitsselg, kaunis hunnitu küülikkala, meriroosahven, keda kõik lapsed tunnevad kalapoeg Nemona, ja teisedki kirevad akvaariumiasukad.

Väikeses troopikamajas aga saab nüüd näha Kesk-Ameerika päritolu amatsoonpapagoisid: kuuba amatsoonpapagoid ja lauk-amatsoonpapagoid.

Sel nädalal asuti lammutama loomaaia vana piisonimaja, esimest nõukogudeaegsetest sõjaväeladudest, mis 1980. aastate alguses loomaaialoomade pidamiseks kohandati. Selle asemele ehitatakse uus viilhall, loomaaia laohoone.

Alates märtsikuust on loomaaia kassad avatud kella 9–17, siseekspositsioone saab külastada 10–18 (esmaspäeviti on need suletud) ja laste loomaaia laudas võib viibida 10–17.

3. märtsil, mida peetakse ohustatud liikidega rahvusvahelise kaubanduse konventsiooni (CITES) sünnipäevaks, tähistatakse üle ilma maailma eluslooduse päeva, mille teema tänavu on „Koostöö eluslooduse säilimiseks“.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart