Kõrbelaevad tähistavad ülemaailmset kaamelipäeva

Suvi ongi käes. Lind lõõrib, õis lõhnab ja hing hõiskab. Saabuvate pühade ajal on loomaaia kassad avatud tavapäraselt 9–18, loomaaias võib jalutada kella 20ni.

Aasta ühel pikimal päeval, 22. juunil peetakse üle maailma kaamelipäeva. Nüüdisaegsete kaamelite elupaigas Aasias ja Aafrikas on see päev sageli ka aasta kuumim ja seetõttu eriti kohane juhtimaks tähelepanu neile imepärastele kõrbeasukatele, kes on kohastunud eluks äärmuslikes tingimustes.

Kolmapäeva keskpäeval ootavad Tallinna loomaaia kaksküürkaamelid – Altõnaj, Habiba, Gjurza, Budur, Gizel, Bulat ja Hasan – kõiki huvilisi kaameliaedikute juurde. Siin on välja pandud väikesed vihjed, kuidas meie seitsmel kõrbelaeval välimuse järgi vahet teha. Lisaks saab lahendada kaameliristsõna ja uurida, mis imeelukas see kaamel siis tegelikult on ja miks inimene ilma kaamelita hakkama ei saa.

Päike soojendab ja kaamelitel on viimane aeg talvekarv seljast heita. Prževalski hobustega aedikut jagav isaskaamel Hasan nühib külge vastu võreaeda, et viimasest villast vabaneda.

Jääkaru Raspi näib saabuvat kuumalainet ette aimavat ja on end juba enne keskpäeva jahedasse basseinivette unelema sättinud.

Kaeluskotkas kullimäel aga on lavatsile heitnud ja laseb päikesel sulestikku puhastada.

Uhkete sarvedega miilupullid pügavad kõige isasema miilu mörina saatel oma karjamaad.

Linnutiikide aasal end ümaraks söönud kihnu maalamba jäär Luis tõmbab hoolega lõhna. Kihnu maalamba uted aga oskavad puhkepausideks väga hästi tausta valida ja lesivad sõime varjus või suurte kivirahnude vahel.

Värsket rohtu nosivad buhhaara hirved – aastane Krista koos ema Rakšaga – jälgivad erksalt ümbrust ja on valmis iga hetk põgenema.

Läinud nädalal saabunud lakkhunt Walter on kenasti sisse elanud, sööma hakanud ja näitab end vahel ka rahvale.

Kõrvukräts hoiab kindlalt küüniste vahel saagiks saadud ja pooleldi söödud vutti.

Amuuri kass Murmur aga püüab pappkastist rotti tabada.

Teisipäeva hommikul võeti ette hülgebasseini pesu. Loivalised Lielu ja Lätipoiss kasutasid kohe juhust, et veest tühjaks lastud basseini vetikatest libedal põhjal ringi rullida ja olid õige pea üleni rohelised. Seda lõbu jätkus neil vaid seniks, kuni bassein pestud ja puhta veega täidetud.

Veel eelmisel nädalal Veskimetsas kõrva jäänud suur-kirjurähni poegade vali toidumangumise kisa on nüüd vaibunud ja pojad pesadest välja lennanud.

Keset loomaaeda tõmbab pilku kukeharjast kuldkollane küngas. Seal paiknevas tulevases Kagu-Aasia troopilise vihmametsa hoones käivad taimestiku istutustööd.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart