Laupäeval lumeleopardi vaatama!

Õhus hõljuvad esimesed lumehelbed, sestap on just paras aeg lumiste mäetippude valitsejat lumeleopardi vaatama tulla. Juba sel laupäeval, 21. oktoobril peame loomaaias lumeleopardipäeva.

Loomaaiakülaliste ees suures aedikus on kõrgmägede kaunitar Makalu, maailma kõrguselt viienda mäe nime kandev kaheaastane emane lumeleopard. Nelja-aastane kuupoiss Somu, kes suures aedikus pigem peituda armastab, elab praegu tagumistes väiksemates aedikutes. Kokku saavad noored siis, kui nad teineteist märkama ja hüüdma hakkavad.

Lakkhunte lubatakse jätkuvalt järelevalve all teineteise seltsi. Nad suhtlevad, kuid emane eelistab siiski peituda suurde oksahunnikusse.

Esmaspäevane sügispäike meelitas gaur Agata õue jalutama ja päikeselisse aedikunurka soojust nautima.

Aeg-ajalt võib tunduda, et jõesead üritavad aia äärde krahv Monte-Cristo kombel tunnelit kaevata, kuid nende ind saab otsa, kui maitsvalt lõhnanud risoomid ja juured august põske on pistetud.

Paksunahaliste majas väljusid oktoobri alguses pesast berberi vööthiire pojad.

Samas majas elav ja hiljuti kestunud 26-aastane kollane anakonda on nüüd sügisel aktiivseks muutunud ja roomab hoolega ringi.

Häälekas hiid-merikotkapaar tõsteti tasastest raisakotkastest kaugemale, et tulevasel pesitsusperioodil viimastele rohkem rahu anda.

Sõralistelt kogutakse pabulaproove, et kontrollida, kes vajavad nugilisetõrjet. Buhhaara hirvedega on juba selge – nad peavad ussikuuri läbi tegema.

Õues elavad küülikud said teisipäeval müksomatoosivaktsiini süsti.

Kesknädalal käisid laste loomaaias Eesti Maaülikooli loomaarstid koos tudengitega. Nad ravisid kitsedel ja lammastel süstepiirkonda tekkinud abstsesse. Protseduurid jätkuvad mõnda aega, sestap on laste loomaaia laut nüüd iga päev keskpäeva paiku tunniks ajaks suletud. Loodame, et loomad paranevad ruttu.

Teisipäeva pärastlõunal jõudsid pärale uued loomad Prantsusmaalt: kaheaastane servalipoiss Taw ja aastane sudaani maasarviku emaslind.

Servalipoiss on rahulik ja julge, ta hakkas kohe sööma. Kui ilm vähegi lubab, pääseb Aafrika päritolu kaslane edaspidi lühikeseks ajaks ka õueaedikuga tutvuma.

Sudaani maasarvikuga on samuti kõik korras. Fotol kontrollib loomaarst transpordikastist pärast pikka sõitu välja aidatud maasarviku tervist. Nokk on samal ajal fikseeritud, sest lind võib oma pika ja tugeva nokaga valusasti näpistada või kõvasti lüüa. Lahtilaskmise järel ajas katsumisest tüdinud maasarvik end ropsuga jalule ja pahvatas lendu.

Maasarvikutel talveväljapanekut ei ole, kuid püüame leida lindudele ajutise võimaluse veel enne kevadet külastajate ette astuda.

Orkla Eesti Põltsamaa tehas kinkis loomaaia elukatele viis tonni kõrvitsaid.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart