Laupäeval ninasarvikuid uudistama!

Laupäeva, 24. septembri keskpäeval on tähelepanu keskpunktis Tallinna loomaaias elavad ida-aafrika teravmokk-ninasarvikud Kibibi ja Kigoma – loomaaed kutsub tähistama maailma ninasarvikute päeva! Saab näha meie ninasarvikute igapäevatoimetusi ja kuulda nende liigikaaslaste elust-olust ning ohtudest looduses. Tähelepanuta ei jää ka ülejäänud neli ninasarvikuliiki: Aafrikas elav laimokk-ninasarvik ja Aasia asukad sumatra, jaava ning india ninasarvikud.

Sügis tuleb tasahilju, värvib puulehed kirjuks ja teeb need sööjaile maitsvalt magusaks. Tammealleel ragistavad hoolega pasknäärid: murravad tõrusid oksa küljest lahti ja tassivad peidupaikadesse. Haljasmassi rohusööjatele enam ei tooda ja ratsioonides suurendati köögiviljade ning aiasaaduste hulka.

Troopikamajas üksikuks jäänud 12-aastane emane kuningtamariin Toma sai kaaslaseks Saksamaal Neumünsteri loomaaias sündinud nelja-aastase tamariinipoisi nimega Ron. Juba mõnda aega häälitsuste ja lõhna vahendusel teineteise olemasolust teadlikud olnud loomad – Ron saabus Tallinna augusti alguses – elavad koos alates möödunud reedest, kuid hoiavad veel distantsi ja suhtuvad teineteisesse lugupidava ettevaatusega.

Elevandiemandad said samal reedel õueaedikusse uut turvast ja nägid pärast turbaaugus möllamist välja parajad murjanid. Teisipäeval aga laotati nende siseruumi nurka hunnik hakkepuitu, mida londikandjad siis prooviks suhu pistsid ja seljale viskasid.

 

Põhjaliku tervisekontrolli läbis teisipäeval üheksa-aastane lumeleopard Otto III. Tema saba on endiselt 91 cm pikk, kuid võrreldes eelmise tervisekontrolliga kaks aastat tagasi on hea isuga loom viis kilogrammi juurde võtnud: Otto III kaalub nüüd 55 kilo.

Mõnda aega emaslooma terviseprobleemide tõttu eraldi elanud kinkažupaar Kissa ja Nelson said taas kokku ja naudivad teineteise seltskonda. Troopikamaja ööekspositsiooni tulid tagasi pruun-harjasvöölased. Paksunahaliste majas aga võib tabada jeemeni kameeleoni kilke jahtimas.

Öise jaheduse eest koliti araraunad troopikamajja. Papagoidest on õueaedikus veel vaid häälekad kaeluspapagoid, kes elavad faasanite reas.

Kaubamaja suvine heategevuskampaania – Muumi toodete ostult kolm eurot loomaaiale – tõi kokku 1596 eurot. Sel aastal on Arabia Muumi nõudesarja teemaks kalalkäik, sestap ostab loomaaed kogunenud summa eest hallhüljestele Lielule ja Lätipoisile räimi.

Valikut kesknädalal alanud Matsalu loodusfilmide festivali filmidest näeb loomaaia keskkonnahariduskeskuse saalis tuleva nädala kolmapäeval ja neljapäeval. Oodatud on nii õppeasutused kui ka üksikkülastajad. Filmide vaatamine on tasuta, programm siin.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart