Lehed püsivad puudel ja kuldne sügis kestab veel

Talveajale üleminek ehk tagasipöördumine vööndiaega tegi sügishommikud heledamaks ja õhtud pimedamaks. Novembrikuust alatest on loomaaia kassad avatud 9–16, loomaaias võib nüüd jalutada kuni kella 17ni.

Kõrvitsapidu sai läinud laupäeval peetud, parimad kõrvitsalaternad välja selgitatud ja auhinnatud. Loomaaednike meisterdatud muhedaid kõrvitsaloomi ja -kujusid näeb vihmametsamajas ja mujalgi seni, kuni kõrvitsad vastu peavad. Väärt vilja nosimist jätkub loomadele loodetavasti kevadeni.

Oktoobri keskpaigas Tallinna kolinud kaheaastane servalipoiss Taw lubati neljapäeval esmakordselt õueaedikusse. Esialgu ettevaatlikult ergas ja uudishimulik kõrgejalgne ja tähniline kaslane võttis juba õige pea jooksu- ja mängutuurid üles. Aafrika päritolu savanniasukat näeb lõvimaja aedikus vööthüääni ja kalakassi elupaikade vahel, kuni ilm lubab.

Maardu lähedalt kolis laste loomaaeda üksikuks jäänud küülik.

Troopikamaja ekspositsiooni pandi välja meil ilmavalgust näinud Lõuna-Ameerika päritolu noored kirevad puukonnad. Sealsamas kõrval on oksaraagu meenutavatel raagritsikatel koorunud suur hulk pisikesi. Kivi otsa roninud veeagaamid aga peavad plaani, mida edasi ette võtta.

Kohe seitsmekuuseks saav kuningtamariini poju, kes kasvult on vanematest veel väiksem, on endale vägevad valged vuntsid ette kasvatanud.

Punase valgusega ööekspositsioonides näeb toimetamas kinkažusid ja senegali galaagosid. Silma rõõmustavad akvaariumis vilkalt ringi ujuvad Aafrika järvede värvikirevad kirevahvenlased.

Elevandid maiustavad tiigrioru ehituselt toodud kase okstega. Kääbusjõehobu Pupa kõnnib tühja õuebasseini põhjas ja laseb mahalangenud lehtedel hea maitsta.

Lakkhundid Baïa ja Yaku jalutavad nüüd kahes suures aedikus ja veedavad rahulikult aega teineteise seltsis. Esmaspäeval korrastasid lakkhundiaedikut Swedbanki vabatahtlikud. Eesti Töötukassa vabatahtlikud aga riisusid läinud nädalal loomaaia territooriumi. Loomaaia haljastajad pistavad mulda lillesibulaid.

Nelja-aastane Wrocławi loomaaias sündinud manulitüdruk Altani sõidutati esmaspäeva varahommikul Eesti Maaülikooli väikeloomakliinikusse, kus tal tõmmati välja kaks põletikulist hammast.

Samal hommikul pandi transpordikasti ja saadeti teele kaheksa-aastane emane hiina goral Tiza. Tallinnas sündinud loom kohtub liigikaaslastega Berlin Tierparkis.

Ettevalmistusena jääkaru poegimise ajaks on jääkarude elupaika ümbritsevad teed nüüd avatud vaid jalakäijatele. Loomaaia ja teenindavad sõidukid ning ehitusveokid on suunatud ümbersõidule, et vähendada pessa jõudvat müra.

Illustration
Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart