Tallinna loomaaed tähistab sel suvel koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga üle-eestilist Loodusfestivali “Elu Aed”! Festivali raames toimub loomaaias mitmeid põnevaid üritusi.

7.06.2023 Loodusfestival 2023: taimehuviliste retk Kagu-Aasia vihmametsas

Botaanilist ringkäiku ​​uues Kagu-Aasia vihmametsa majas viib läbi kogenud spetsialist Jaan Mettik Tallinna Botaanikaaiast. Retke kestus 1-1,5 tundi. Üritus algab kell 17:30 ja huvilistel palume loomaaeda siseneda lääneväravast (Ehitajate tee 150). Sissepääs on loomaaia piletiga.

7.06 retk on täis registreeritud!

8.06 ja 9.06.2023 Loodusfestival 2023: loomahuviliste retk Kagu-Aasia vihmametsas

Nii neljapäeva kui ka reede õhtul, alates kella 17:30 on loomahuvilistel võimalik heita pilk troopika salapärasesse maailma käies kuulsa loodusuurija A. R. Wallace’i radadel. Vastavatud Kagu-Aasia vihmametsa maja asukaid tutvustab loomaaia loodushariduse spetsialist, zooloog Leif-August Kirs. Üritus algab kell 17:30 ja huvilistel palume loomaaeda siseneda Lääneväravast (Ehitajate tee 150). Sissepääs on loomaaia piletiga.

8.06 ja 9.06 retked on täis registreeritud!

10.06.2023 Metsamängude ja loomajooga retked

10. juunil toimuvad Rebasemäel metsamängude ja loomajooga retked. Retki on kokku kolm. Esimene algab kell 11:00, teine retk 11:40 ja kolmas kell 12:20. Rebasemäe metsas viiakse läbi Piltsbergidele omaseid naljakaid ja kaasahaaravaid mänge! Mürgeldame loomadena ja loomadega ehk kogu pere on kaasatud! Issid saavad olla karud ja lapsed kiired kui gepardid. Läbi mängude loome tugevama sideme lapse ja tema vanema vahel ning selle käigus õpime täiesti märkamatult tundma loomade maailma. Lisaks saab osaleda orienteerumismängul ja osalejate vahel loositakse välja auhindu!

Registreeri end metsamängude ja loomajooga retkele siit.

10.06.2023 Elurikkuse aiapidu loomaaias

10. juunil, kell 11:00-14:00 toimub loomaaia keskkonnahariduskeskuses (Ehitajate tee 150) ka elurikkuse aiapidu! Loomaaia elurikkuse aiapeol on võimalik vaadelda ja tundma õppida loodust, mis maailma liikide arvu kahanemise keerises veel alles jäänud ja nõnda väärtuslik. Tegevusi jagub nii suurtele kui ka väikestele!
Põhiatraktsiooniks on vahvad õpitoad, milles õpime lähemalt tundma nii väikeste veeloomade tigude kui ka teiste põnevate organismide maailma. Kunstihuvilised saavad kätt proovida loomade maalimises ja looduslike motiividega kaardikeste meisterdamises. Kui vaim vajab turgutust, aitab välja rahustav loomajooga, lõbusad metsamängud värskes õhus või miks mitte hoopiski ööliblikate maailma valgusinstallatsioonis pikutamine! Lisaks saab 7.-11.06 osaleda orienteerumismängul „Elu aias ja aia taga“ – õigesti vastajate vahel loositakse välja auhindu! Kas ei tundu mitte üks eriti põnev päev loomaaia külastamiseks?

Tegevusi viivad läbi:
Reet Kristian (Keskkonnaameti spetsialist) – veeloomade töötuba
Liina Lember (disainer) – valgusinstallatsioon „Nähtamatud ööliblika loitsud“, meisterdamine fotopaberiga
Margot Kask (kunstnik) – animalistika töötuba
Piret Kiristaja (spetsialist) – tigude töötuba*
Piltsbergide metsasünnipäevad – loomajooga ja metsamängude retked
Tallinna Loomaaed, loodushariduse spetsialistid – elurikkuse infotelk, orienteerumismäng.
Sissepääs loomaaia piletiga

*Töötuba toetab loodus- ja keskkonnahoiu teema-aasta 2023 raames Tallinna Haridusamet

8.-11.06.2023 Näitus ning orienteerumismäng “Elu aias ja aia taga”

Kolmapäevast pühapäevani on nuputamishuvilistele nii Keskkonnahariduskeskusesse, kui selle ümbrusesse paigutatud punktid, mille lahendamiseks vajaliku orienteerumiskaardi ja küsimustiku saab kassast. Osalenute vastused tuleb potsatada näituse kõrval asuvasse postkasti ja osalejate vahel loosime välja vahvaid auhindu! Orienteerumismängus saab osaleda iga päev, kell 9-20.

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart