Loodusfoto koolitused toimuvad loomaaia keskkonnahariduskeskuse auditooriumis Ehitajate tee 150 kolmel päeval, 10. novembril, 24. novembril ja 7. detsembril kell 17-19.

Neljapäeval, 10. 11 kell 17-19

Koolitaja: Urmas Tartes, rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf ja putukateadlane

Enamik meid ümbritsevatest eluvormidest on tillukesed. Paljud sellised, et palja silmagagi raske leida. Kuid nende roll eluvõrgustikus on väga oluline. Urmas räägib sellest, kuidas erinevate riistadega pisikesi olendeid jäädvustada, mis on erinevate vahendite võimalused. Urmas näitab ka enda tehtud pildilugusid, mida läbi aegade on pisimaailmast fotodele jäänud.

Neljapäeval, 24.11 kell 17-19

Koolitaja: Remo Savisaar, rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograaf

Põhirõhk on pildi nägemise ja lähenemise õpetamisel. Ei ole vahet, kas oled peegelkaamera omanik või on taskus lihtsalt pilti tegev telefon – koolitusel jagatavad õpetussõnad saab rakendada praktikasse. Juttu tuleb lindude, imetajate ja loodusvaadete pildistamisest, kompositsioonist, võttenurgast, rakursist, taustast, esi- ja tagaplaanist.

Niisamuti saab fotokoolitusel teada, kuidas sünnivad loodusfotod, millele pildistamisel tähelepanu pöörata ning mis teeb ühest pildist hea või suurepärase pildi. Loengut ilmestavad lood loodusfotograafia köögipoolest, Remo põnevamatest pildiprojektidest ja naljakatest juhtumistest looduses.

Kolmapäeval, 7.12 kell 17-19

Koolitaja: Heiko Kruusi, loodusfotograaf ja loomaaia loodushariduse spetsialist

Heiko räägib fotograafia algtõdedest – mis on ava, säriaeg, ISO, fookuskaugus ning kuidas need mõjutavad pildistamise tulemust. Üheskoos püüame leida vastused küsimustele, mis on üldse loodusfoto ja kas ka loomaaias tehtud pildid liigituvad loodusfoto alla ning milline loodusfoto on aus ja eetiline. Valgusest ja selle omadustest, kui ühest kõige olulisemast fotograafias, ei saa mööda minna.

Koolitus on osalejatele tasuta, vajalik on registreerimine. Koolitust toetab Tallinna Haridusamet loodus- ja keskkonnahoiu teema-aastal 2022-2023.

Registreeri fotokoolitusele

Illustration

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-18
  • Loomaaed 9-20
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-19, T-P 10-19
  • Vihmametsa sissepääs kuni 18:30
  • Laste loomaaed 10-19
  • Meenepood 10-19

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart