Loomaaia looduskooli loomasõbrad käisid Tartu Ülikooli loodusmuuseumis Andrei Miljutini loomajoonistuste näitust uudistamas

Zooloogi ja Tartu Ülikooli loodusmuuseumi selgroogsete loomade kogude kuraatori Andrei Miljutini joonistuste näitus „Imelised imetajad“ on kunsti ja teaduse kohtumispaik.

Näitusele välja pandud loomajoonistused on loodud teadusartiklite, raamatute ja muude teaduslike väljaannete tekstide illustreerimiseks – täiendades nii teaduspõhist täpset informatsiooni. Näitusel esitatud joonistusest ligi pooled on varem ilmunud Andrei Miljutini publikatsioonides, teised on kavandatud tulevaste tekstide illustreerimiseks.

Andrei Miljutin on öelnud, et joonistamise protsess meenutas talle tõlkimist: „Võtad pooltosinat teaduslikust seisukohast puudulikke fotosid, teed kõigepealt endale looma kehaehituse selgeks ning seejärel joonistad nii, et see oleks arusaadav ka teistele“.

Niisamuti on joonistamisel fotograafia ees mitmeid eeliseid – ka kõige ilusam loodusfoto võib anda puuduliku informatsiooni looma kehaehitusest, kui loomal on jalad rohu sees või mõni kehaosa varjus.

Andrei Miljutin on avaldanud imetajatest nii teaduslikke kui populaarteaduslikke raamatuid. Tema värskeim teos on äsja Tartu Ülikooli kirjastuses ilmunud raamat „The Phenomenon of Rat“. Tartu Ülikoolis töötab ta aastast 1996, aga ta on seal töötanud ka aastatel 1987–1994. Bioloogiateaduste kandidaadikraadi kaitses ta 1987. aastal Peterburis praeguse nimega Peterburi Riiklikus Ülikoolis. Andrei Miljutin on töötanud ka Tallinna loomaaias.

Andrei tutvustab loomasõpradele oma joonistuste valmimise telgitaguseid:

Loodusmuuseumi terraariumis leidsime ka toredate kaltsiumikogumispaunadega emase madagaskari päevageko. Kaltsiumi kogumine on emastele väga oluline, nad peavad ju mune moodustama.

Isastel madagaskari päevagekodel selliseid paunasid ei ole, nad on emastest lihtsalt mõõtudelt suuremad. Isast madagaskari päevagekot näeb Tallinna loomaaia troopikamajas.

Illustratsioon
Illustratsioon

Avatud iga päev

  • Kassad ja sissepääs 9-16
  • Loomaaed 9-17
  • Siseekspositsioonid, sh Vihmamets E 11-16, T-P 10-16
  • Vihmametsa sissepääs kuni 15:30
  • Laste loomaaed 10-17
  • Meenepood 10-16.30

Loomaaia kaart

Loomaaia kaart